1.06.2020 Poniedziałek

Open call: OVERDUE TIME OFF / ZALEGŁY URLOP

Jesteś zagranicznym artystą mieszkającym lub przebywającym obecnie w Polsce? Ogłaszamy projekt „Zaległy urlop”! Strefa Kultury Wrocław zaprasza artystów zagranicznych różnych dziedzin mieszkających w Polsce lub tymczasowo przebywających w Polsce do udziału w miesięcznej rezydencji we Wrocławiu.

W tak trudnym, wręcz kryzysowym momencie, warto zwrócić uwagę na zdrowie, kondycję i dobrostan twórców zagranicznych znajdujących się w trudnej sytuacji bez wsparcia systemowego lub przebywających w Polsce wbrew własnym planom. Tytułowy „Zaległy urlop” odnosi się do wciąż aktualnego problemu nieuznawania twórczości artystycznej jako pełnowartościowej pracy zawodowej, co szczególnie dotyka osoby zaproszone do udziału w projekcie.

Miesięczna rezydencja we Wrocławiu jest możliwością zwrócenia się ku własnym potrzebom: tworzenia, refleksji, samotności, spotkań, nadrabiania zaległości lub/i odpoczynku, relaksu, medytacji, nudy – wszystkiego temu, co służy świętemu spokojowi. Czas nieuwikłany w żadne z góry określone powinności np. konieczność stworzenia pracy artystycznej, realizacji wystawy, prezentacji swoich dokonań ma pełnić rolę odskoczni od rzeczywistości. To rezydent decyduje na co tak naprawdę chce poświęcić swój czas oraz w jakim stopniu i w jaki sposób rezydencja będzie „przepełniona sztuką”.

[for english version tap here]

Nabór wniosków: 1-30.06.2020

Wyniki: do 15.07.2020

Rezydencja: sierpień 2020

Przyjmowane będą zgłoszenia zagranicznych artystów/artystek mieszkających na stałe lub tymczasowo w Polsce oraz tych, które z jakiegoś powodu nie mogą obecnie wyjechać poza jej granice.

Co oferujemy?

Zakwaterowanie w samym centrum Wrocławia, honorarium w wysokości 5000 zł brutto, pokrycie kosztów przejazdu z i do Wrocławia. Organizatorzy oferują również organizację spotkanie z publicznością – artist talk, a jeśli będzie taka możliwość i potrzeba spotkania z przedstawicielami wrocławskiego środowiska kulturalnego oraz wsparcie merytoryczne pracowników Strefy Kultury Wrocław.

Jak aplikować w naborze?

Do 30 czerwca należy przesłać drogą mailową (airwro@strefakultury.pl) swoje zgłoszenie – CV, portfolio, wypowiedź odnoszącą się do tematu rezydencji i opisujący wyzwania stojące przed artystami zagranicznymi  w Polsce oraz zdjęcie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem naboru i warunkami uczestnictwa znajdują się TUTAJ.

Nabór jest częścią programu rezydencyjnego AIR Wro, realizowanego w ramach działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej