Login

Register

Login

Register

10.09.2018 Poniedziałek

III nabór do Mikrograntów już tylko do 15 września.

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella wciąż zapraszają na ostatni w tym roku nabór Mikrograntów! Do 15 września czekamy na Wasze pomysły do wrześniowej, jesiennej odsłony programu.

Mikrogranty jesienią

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Biskupina i szukanie tajemnic osiedla? Należysz do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy jeszcze kilka dni na Was i Wasze pomysły na działania!

Wiemy, że koc i herbata kuszą w jesienno-zimowym okresie, ale nie zapominajcie, że Nasze miasto i jego mieszkańcy mają w tym czasie wiele do zaoferowania. W ramach wrześniowego naboru zapraszamy wszystkich chętnych wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

O szczegółach, bieżących działaniach, realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek możecie dowiedzieć się na naszych stronach:   

📢 Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych

📢 Mikrogranty NGO, czyli ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych

📢 Mikrogranty młodzieżowe, czyli ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych

 

Pokażcie nam swoje wrocławskie mikrohistorie, czyli Edycja 18. Mikrograntów dla osób fizycznych i osób fizycznych

Dzięki wrześniowemu naborowi chcemy zachęcić Was do działania, wspólnego spędzenia czasu z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak z i tym mieszkającymi nieco dalej) oraz do opowiedzenia nam „swojego Wrocławia”, swoich wrocławskich mikrohistorii. Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i pomyślcie, jakich aktywności Wam brakuje i co chcielibyście zorganizować dla siebie i innych. Zajrzyjcie do Waszej osiedlowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i poszukajcie pomysłu w jej zbiorach, wśród osób, które w niej spotkacie czy podczas inicjatyw, które są w niej organizowane. Szczególnie zachęcamy Was do zainspirowania się „wrocławskimi opowieściami” – znanymi i mniej znanymi miejscami, ludźmi, literaturą, muzyką, teatrem, architekturą, lokalnymi historiami miejskimi. Może którąś z tych opowieści chcielibyście ożywić i/lub przekazać dalej? 

W ramach Edycji 18. – specjalnej, wrzesień 2018 zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do realizacji we współpracy z nami (czyli Strefą Kultury Wrocław) swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Do 15. września będziemy czekać na Wasze pomysły, a wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Wszystkich dokumentów niezbędnych do aplikowania w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych szukajcie TUTAJ.

 

Konsultacje – zadzwoń, wyślij albo przyjdź do nas ze swoim pomysłem!

Zachęcamy Was do skonsultowania z nami wniosku przed złożeniem go w systemie. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości – dzwońcie (nasze telefony dostępne są na stronie www), piszcie na maila: mikrogranty@strefakultury.pl lub przyjdźcie do nas do Barbary (ul. Świdnicka 8b) – jesteśmy dla Was do piątku między 17.00 a 19.00.

 

 

- Czytaj także

p:12836