27.07.2023 Czwartek

Pełna humoru i piosenek opowieść dla całej rodziny w Firleju!

Strefa Kultury Wrocław zaprasza 6 sierpnia na kolejne wakacyjne spotkanie z cyklu FIRLEJ DZIECIOM. Pełen piosenek spektakl familijny pt. „Awantura o szczura” zaprezentuje Teatr 4 Kąty. Będzie to opowieść, w której nie zabraknie humoru i muzycznych szlagierów.

fot. mat. prasowe

„Awantura o szczura” to autorska opowieść o tym, jak niezgoda potrafi podstępem wkraść się w spokojny dotąd świat i przewrócić go do góry nogami. Spokojne miasteczko-Grzmiące Bystrzyce, targowisko, na którym, jak co dzień gwar i tłum ludzi. Tylko dwa stragany są przez nikogo nie odwiedzane. Dawno temu kłótnie podzieliły dwie straganiarki i teraz już nikt nie chce tu robić zakupów. Stragany przypadkiem odwiedzają dwa szczury. Czy uda im się pogodzić zwaśnione kobiety?

Teatr 4 Kąty tworzą dwie aktorki Kinga Kaszewska-Brawer i Urszula Zdanowicz-Łabiak. W repertuarze mają przedstawienia teatralne dla dzieci w autorskich adaptacjach oraz spektakle muzyczne. Grają w pałacu w Starym Kisielinie, ale prowadzą również scenę objazdową.

Kinga Kaszewska-Brawer to aktorka, animator kultury, reżyser. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Tuż po studiach aktorka Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, później przez ponad 20 lat aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Obecnie ulubionym jej zajęciem są licznie prowadzone zajęcia teatralne we wszystkich grupach wiekowych, od trzy latków począwszy na seniorach skończywszy.  U jej boku w spektaklu występuje Urszula Zdanowicz-Łabiak, aktorka przez wiele lat związana z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, wcześniej z Teatrem im. Jaracza w Olsztynie i Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. Przez kilka lat związana z kabaretem literackim w restauracji Nieboska Komedia i z kabaretem Galerii u Jadźki. Obecnie członkini kabaretu „Rewers”.

Scenariusz i reżyseria: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak

Scenografia: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak

Muzyka: Ralph Benatzky, Wincent Scotto, Fred Raymond, Zygmunt Karasiński

Występują: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Awantura o szczura”

6 sierpnia | godz. 12:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Bilety: strefakultury.pl

Cena biletów: 25 zł

Wiek dzieci: 4+

Czas trwania spektaklu: około 45 min.