26.04.2021 Poniedziałek

Postaw pierwsze kroki tworząc audycje online – zapisz się na webinar Praktyków Kultury!

Ostatnie dwanaście miesięcy pokazało nam jak istotnym obszarem cyfrowej kultury są audycje internetowe. Rzesze osób, instytucji i organizacji sięgnęło właśnie po formułę zakorzenioną w tradycji radiowej, stawiając na tworzenie słuchowisk, rozmów i audio reportaży, które dosłownie zalały przestrzeń internetu.

Jak się okazuje w czasie powszechnego dostępu do technologii wyzwaniem nie jest już montaż czy postprodukcja samego materiału. W chwili obecnej liczy się przygotowanie wartościowych i unikatowych treści, które znajdą oddaną publiczność! Jak więc postawić pierwsze kroki w drodze do stworzenia dobrej audycji online?

Z pomocą przychodzą Praktycy Kultury zapraszając na webinar „Podcastowe ABC”! Dwudniowe zajęcia online skierowane są do wszystkich, którzy na fali popularyzacji internetowych audycji zastanawiają się od czego zacząć tworząc swój własny podcast. O tym jak powinien być on skonstruowany, na co zwrócić uwagę przygotowując jego ramy i co tak naprawdę stanowi solidną podstawę dla jego scenariusza podpowiedzą Anna Desponds i Agnieszka Słodownik – współtwórczynie „ODBIORNIKA”, audycji magazynu kulturalnego dwutygodnik.com.

Znajdź swój język i stwórz własny podcast!

W ramach webinaru prowadzące – jedne z pionierek w tworzeniu szeroko rozpoznawalnej marki podcastowej w Polsce – podzielą się swoimi doświadczeniami, trudnościami, najlepszymi praktykami i wskazówkami, które pomogą Wam solidnie przygotować się do pracy z dźwiękowymi narracjami. Wspólnie porozmawiamy też o tworzeniu odpowiedniej struktury audycji internetowych i przygotowaniach koncepcji, która wyróżni się na tle innych tego typu realizacji. Jeśli chcesz nauczyć się jak samodzielnie stworzyć podcast od podstaw– ten webinar jest właśnie dla Ciebie!

Webinar odbędzie się w dwóch częściach 20 i 21 maja. Cena za dwudniowe zajęcia wynosi 99 złotych brutto. Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ – zapisy trwają do 18 maja. Po zarezerwowaniu miejsca, na adres mailowy podany w zgłoszeniu prześlemy szczegółowe informacje związane z płatnością i zajęciami.

Co dokładnie będziemy robić w trakcie webinaru?

20.05, 10:00-13:30

  • Gdzie jesteśmy? Kultury dźwiękowe
  • Koncept podcastu – o czym pomyśleć zanim zaczniesz?
  • Konstrukcja podcastu – co składa się na jego magię?
  • Scenariusz – co to i po co?
  • Case study: odcinek Odbiornika – scenariusz, elementy, warstwy i powstawanie

21.05, 10:00-13:30

  • Jak rozmawiać, gdy nagrywasz? Ćwiczenie z rozmowy
  • Do kogo mówię? Publiczność
  • Co dalej z nagraniem?
  • Udostępnienie i promocja

Prowadzące:

Anna Desponds – menedżerka kultury, kuratorka filmowa. Wspótwórczyni wydarzeń i wystaw, ostatnio konferencji Digital Cultures. Interesuje ją nowe narracje audiowizualne i hybrydowa kultura cyfrowa. Razem z Agnieszką Słodownik opowiada o nich w podkaście „ODBIORNIK” magazynu dwutygodnik.com. Członkini zarządu fundacji Pełne Zanurzenie i współorganizatorka sieci StoryCode Warsaw skupiającej twórców immersyjnych form narracyjnych, takich jak cinematic VR czy webdoki. W przeszłości związana m.in. z festiwalem dokumentalnym i firmą dystrybucyjną Against Gravity.

Agnieszka Słodownik – redaktorka w magazynie kulturalnym dwutygodnik.com, w którym od 2015 roku wraz z Anną Desponds prowadzi i realizuje podkast „ODBIORNIK” o technologii w sztuce i sztuce życia z elektronicznymi mediami. Do Dwutygodnika robi też sondy uliczne towarzyszące numerom tematycznym. Od 2020 roku rozpoczęła realizację kolejnego podkastu DELFIN W MALINACH o najnowszych obyczajach. Pierwsze doświadczenia z radiem zdobywała w Jazz Radio, w którym w 2005 roku współprowadziła na żywo audycję o literaturze i sztuce „Strefa podtekstu”. Kuratorka wystaw podczas festiwalu „Kultura 2.0” (2010-13) Narodowego Instytutu Audiowizualnego, w ramach których prezentowane były także archiwa radiowe w formie instalacji.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej