Login

Register

Login

Register

12.03.2018 Poniedziałek

Pracownia Komuny Paryskiej 45 wraca z nowym programem

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na wielkie otwarcie Pracowni Komuny Paryskiej 45, którą do końca roku poprowadzi Novy Ruch Teatr. W najbliższy wtorek, 13 marca, nowi opiekunowie opowiedzą o swoim pomyśle i działaniach, które w najbliższym czasie zaplanowali dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego.

fot_GoPhoto

fot_Alicja Kielan

Grupa Novy Ruch Teatr zwyciężyła w organizowanym na początku roku konkursie na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – lokalizacji wchodzącej w skład Strefy Kultury Wrocław, w której od 2015 roku prowadzone są działania animacyjne dla społeczności zamieszkującej Przedmieście Oławskie. Nowi koordynatorzy zapraszają mieszkańców osiedla do włączenia się w „Teatr Komuny Paryskiej”, w ramach którego wspólnie stworzą spektakl oparty na ich wspomnieniach i historiach z Przedmieścia. Przedstawienie będzie łączyło konwencję teatru pantomimy, musicalu, teatru formy i dramatycznego. Na bazie zebranych opowieści powstaną też piosenki i songi, które znajdą się na specjalnie wydanej płycie.

W nadchodzących miesiącach mieszkańcy będą mogli wziąć udział w szeregu otwartych zajęć w Pracowni – warsztatach ruchowych, muzycznych i scenograficznych, które pobudzą wyobraźnię, pomogą w integracji i zdobyciu lub rozwinięciu artystycznych umiejętności. Zajęcia skierowane będą do szerokiego grona odbiorców: zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób aktywnych zawodowo oraz seniorów.

Poznajmy się
Wtorkowe spotkanie będzie okazją, by przy kubku ciepłej kawy lub herbaty, poznać się i porozmawiać z nowymi koordynatorami i zaangażowanymi w projekt artystami. Otwarta zostanie również miniwystawa, na których zobaczyć będzie można to, co działo się przy ul. Komuny Paryskiej 45 przez ostatnie dwa lata – prezentowane zdjęcia znalezione zostały w zakamarkach Pracowni. Od środy do piątku (14-16 marca) odbędą się również drzwi otwarte, skierowane do wszystkich tych, którym nie uda się zajrzeć do Pracowni we wtorek.

Regularne zajęcia ruszają już 19 marca. W nadchodzących miesiącach Pracownia będzie otwarta w poniedziałki (16:00-18:00), wtorki (17:00-19:00) i środy (16:00-19:00).

Najbliższy tydzień w Pracowni Komuny Paryskiej 45:
13.03 | 17:30 – Wielkie Otwarcie Pracowni;
14.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Aleksandra Gronowska i Szymon Tomczyk (zajęcia muzyczne);
15.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Linda Parys (zajęcia fotograficzne) i Tomasz Spera (zajęcia filmowe);
16.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Paulina Jóźwin (zajęcia ruchowe) i Adam Królikowski (zajęcia scenograficzne).

 

- Czytaj także

p:8146