12.11.2020 Czwartek

Praktycy Kultury rozmawiają o współpracy z publicznością

Mimo wstrzymania działalności „na żywo”, kontynuujemy zdalną pracę w programie Praktycy Kultury. W drugiej połowie listopada zapraszamy na dwa wirtualne spotkania skierowanego do kadr kultury projektu „Rozwój publiczności”. Zajęcia poświęcone będą skutecznej działalności w sieci oraz współpracy z widzami w nowej rzeczywistości.

Projekt „Rozwój publiczności” to kontynuacja zeszłorocznego działania w ramach programu Praktycy Kultury. Skierowany do pracowników wrocławskich instytucji i miejskich bibliotek publicznych cykl zajęć i szkoleń ma poprawić jakość działań w obszarze współpracy z publicznością. 

Przed nami dwa ostatnie w tym roku spotkania. 20 listopada połączymy się na Zoomie z kuratorką Anną Desponds, która poprowadzi warsztaty o działalności instytucji kultury w przestrzeni cyfrowej. Wspólnie porozmawiamy o planowaniu działań online, przyjrzymy się inspirującym działaniom w sieci oraz zastanowimy się, jak zachęcić publiczność do udziału w wydarzeniach w świecie cyfrowym.

Z kolei 25 listopada spotkamy się z Patrycją Piskorską i Michałem Zalewskim z Krakowskiego Biura Festiwalowego, z którymi porozmawiamy o organizacji i komunikacji z widownią w nowej rzeczywistości.

Instytucje kultury w przestrzeni cyfrowej. Jak działać skutecznie?
20 listopada | 10:00–13:00

Jak zaplanować działania online? Media cyfrowe dają cały wachlarz nowych możliwości.
W ciągu ostatnich miesięcy platforma zoom zrobiła zawrotną karierę (nie bez przyczyny), nie tylko zresztą w sektorze kultury, ale to jedynie początek dla działań, które możemy prowadzić przez internet. Jak zachęcić publiczność do udziału w wydarzeniach o charakterze cyfrowym, zadbać o interakcję i uwagę? Z Anną Desponds przyjrzymy się inspirującym działaniom w sieci. Od rzeźb w rozszerzonej rzeczywistości, poprzez spersonalizowane filmy wykorzystujące sztuczną inteligencję, po proste doświadczenia oparte na dźwięku. Wspólnie stworzymy katalog narzędzi, które ułatwią, usprawnią, ale też dodadzą atrakcyjności funkcjonowaniu instytucji kultury w internecie.

Anna Desponds – kuratorka, na konferencji Digital Cultures odpowiada za program związany z cyfrowym opowiadaniem i immersyjnymi mediami. W magazynie dwutygodnik.com współprowadzi podkast „Odbiornik” poświęcony sztuce, technologii i sztuce życia z technologią. Od ponad dziesięciu lat projektuje i organizuje międzynarodowe wydarzenia, które gromadzą twórców i pasjonatów mediów audiowizualnych i cyfrowych. Konsultuje i tworzy strategie polskich i zagranicznych instytucji związane z projektami interaktywnymi. Jest jedną z założycielek Fundacji Pełne Zanurzenie i organizatorek sieci StoryCode Warsaw – polskiego oddziału międzynarodowej społeczności skupiającej twórców nowych narracji w ponad 20 miastach na świecie.  Jako dziecko chciała zostać antropolożką
i jej się udało. Pracuje w Berlinie, w Sokołowsku i w Warszawie.

Warsztat odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy Zoom.
Zapisy: Romana Pomianowska, romana.pomianowska@strefakultury.pl lub 693446044

Zwinność i elastyczność. Organizacja widowni i komunikacja (również kryzysowa) z odbiorcami w nowej rzeczywistości
25 listopada | 10:00–13:00

Nie ma chyba w Polsce instytucji kultury, która w ostatnich miesiącach nie musiałaby zmienić modelu funkcjonowania. Podstawą działalności tego typu podmiotów jest oczywiście właściwe zaprogramowanie realizowanych zadań, jednak to nie wystarczy. Kluczowa jest bieżąca komunikacja z odbiorcami naszych działań, a także przygotowanie wielu scenariuszy organizacji widowni, które w zależności od zmieniających się okoliczności, mogą być niemal natomiast wprowadzane w życie.

O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą:
Patrycja Piskorska – kierownik Działu Badań i Rozwoju Publiczności w KBF;
Michał Zalewski – członek dyrekcji i rzecznik KBF.
W ciągu ostatnich miesięcy wraz zespołem jednej z największych w Polsce instytucji kultury, działającej na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego, odpowiadali za zmianę modelu organizacji widowni oraz działań komunikacyjnych kilkudziesięciu marek, którymi zarządza KBF, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji.

Warsztat odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy Zoom.
Zapisy: Romana Pomianowska, romana.pomianowska@strefakultury.pl lub 693446044

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej