Login
Register

Login
Register

20.07.2018 Piątek

Recepcja miejscem spotkań literackich podczas 18. MFF Nowe Horyzonty

W nadchodzącym tygodniu rusza 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wśród wydarzeń towarzyszących imprezie znajdą się spotkania literackie, które odbędą się w klubokawiarni Recepcja przy Ruskiej 46.

„Out”, czyli bycie poza, obserwowanie i opisywanie świata z pewnego dystansu, to narracja spajająca wydarzenia festiwalu. Podczas największego w Polsce święta kina pod hasłem „Literatura.OUT” odbędą się spotkania literackie, które poprowadzi Michał Nogaś. W tym roku w literackich dyskusjach udział wezmą m.in.: Martyna Bunda, nominowana za powieść „Nieczułość” do Nagrody Literackiej NIKE, pisarze i tłumacze – Jacek Dehnel oraz Piotr Tarczyński, czy reporter – Wojciech Jagielski. Od 28 lipca do 2 sierpnia na literackie spotkania zapraszają Empik oraz MFF Nowe Horyzonty. Miejscem spotkań będzie klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46 (podwórko).

Podczas dyskusji literackich Michał Nogaś porozmawia z Martyną Bundą o „Nieczułości”, debiutanckiej powieści autorki poświęconej silnym Kaszubkom z Dziewiczej Góry. Dziennikarz i autorka podyskutują również o literaturze kobiecej. Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński przedstawią nową odsłonę przygód krakowskiej detektyw, profesorowej Szczupaczyńskiej. Znakomity gawędziarz i obrońca przyrody Adam Wajrak zaprezentuje kultowe już przewodniki tropicieli, uaktualnione i odświeżone, zebrane w jednym tomie oraz ilustrowane jego zdjęciami. Wspólnie z Karoliną Sulej i Mateuszem Kubikiem publiczność zastanowi się, czy „Wszyscy jesteśmy dziwni” – w nawiązaniu do tytułu reportażu o Coney Island. Natomiast Damian Nenow przybliży czytelnikom pracę nad animowanym dokumentem „Jeszcze dzień życia”, opartym na książce Ryszarda Kapuścińskiego. W dyskusji wezmą udział krytyczka literacka Urszula Glensk oraz ceniony reporter Wojciech Jagielski.

Program spotkań:

28.07, 18:00 – spotkanie z Martyną Bundą
29.07, 18:00 – spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim
30.07, 18:00 – spotkanie z Adamem Wajrakiem
31.07, 18:00 – spotkanie z Damianem Nenowem, Urszulą Glensk i Wojciechem Jagielskim
02.08, 18:00 – spotkanie z Karoliną Sulej i Mateuszem Kubikiem

Na program literacki w ramach MFF Nowe Horyzonty zaprasza Empik. Partnerami spotkań są Strefa Kultury Wrocław oraz „Gazeta Wyborcza”.

Foto: Marcin Jędrzejczak

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:11781