5.10.2023 Czwartek

Rewizja toreb i torebek podczas Antykabaretu „Dobry Wieczór we Wrocławiu”

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na kolejne spotkanie z cyklem Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Wydarzenie odbędzie się 13 października w Firleju przy ul. Grabiszyńskiej 56. Każde spotkanie z cyklu jest wyjątkowe i różni się od poprzednich, a nuda to pojęcie, którego goście nie doświadczą podczas piątkowego wieczoru.

fot. MAZIARZ_PICTURE

fot. MAZIARZ_PICTURE

Antykabaret w torebce, czyli jaki? – Taki nieduży? A może ekspresowy jak herbata? A może niewiadomy jak kot w worku? A może to chodzi o ten słynny test damskiej torebki i co się w niej mieści? A dlaczego tylko w damskiej? Nie jesteście ciekawi, co nosi ze sobą Ścibor Szpak? Co ma stale pod ręką Łukasz Iwaniuk? I co zawiera moja saszetka? Sami jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na 13 października. Wtedy wszystko stanie się jasne. Bądźcie z nami podczas rewizji antykabaretowych torebek – mówi Marek Kocot, który poprowadzi spotkanie. 

Podczas 123. Antykabaretu na scenie wystąpią: Ścibor Szpak, Łukasz Iwaniuk, Piotr Świętoniowski, Anna Malek, Małgosia Osiej, Kuba Luboiński, Pinuta oraz Marek Kocot.

Marek Kocot to aktor, autor scenariuszy, reżyser, Ojciec Założyciel Antykabaretu i Wrocławskiego Teatru Plenerowego. Jako aktor związany ze scenami Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Współczesnego i Teatru CAPITOL we Wrocławiu. Autor sztuk: „Ogród Rogaczy”, „Audiotele”, „Pomarańczyk”, „Mikołaj z Czarnolasu”.  Współautor scenariusza „Trzech Muszkieterów” w TM CAPITOL. Kiedyś Pan Pogodny, czyli prezenter prognozy pogody w TVP. Dożywotni „MAISTER SZTUKI” (zgodnie z oryginałem dyplomu wrocławskiej PWST).

Antykabaret współfinansowany jest ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Wrocław.

Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” to cykl spotkań artystyczno-kulturalnych zapoczątkowany 13 lutego 2011 roku w kawiarni Ristorante Con Vivio. Artyści związani ze sceną Teatru Capitol oraz ich przyjaciele spotykają się raz w miesiącu w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56, by spędzić wspólnie dobry wieczór. Antykabaretowi twórcy na pierwszym miejscu stawiają interakcję i niewymuszoną wymianę energii z Widzami, którzy mają wpływ na klimat i przebieg zdarzeń – na przykład wybierając zakończenia scenek czy pisząc teksty występującym. Na Antykabaretowej scenie zobaczymy osoby stricte związane z kabaretem, jednak twórcy cyklu postawili sobie za cel prezentować również osobistości Wrocławia, które choć na co dzień zajmują się zawodowo czymś innym, posiadają szczególny dar zjednywania sobie audytorium. Wszyscy wykonawcy robią „swoje najlepsze”: śpiewają, tańczą, prezentują skecze, scenki, wygłupiają się w jednym celu – by „Dobry Wieczór we Wrocławiu” nie pozostał jedynie sloganem znanym z neonu witającego gości przy Dworcu Wrocław Główny.

 

123. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: ANTYKABARET W TOREBCE

13.10 | godz. 19:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Bilety: strefakultury.pl

Cena biletów: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej