28.08.2023 Poniedziałek

Rozpoczynamy kolejny sezon cyklicznych spotkań pod hasłem Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”

Strefa Kultury Wrocław zaprasza w 15 września do Firleja przy ul. Grabiszyńskiej 56, na kolejny sezon z cyklem Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Podczas pierwszego spotkania po wakacjach gospodarze odpowiedzą na pytania czy nieostre, rozmazane, nieekstremalne jest gorsze?   

Już na horyzoncie majaczy jeszcze jakże wakacyjny sierpień, ale już za nim – na razie nieostro – rysuje się wrzesień. Wrzesień oprócz bogactwa grzybów w lesie, konieczności stawienia się w pracy, szkole, jest także obietnicą powrotu do Firleja ANTYKABARETU. – Naszą wielką radość czerpiemy nie tylko z wakacyjnego odpoczynku, relaksu i podładowania zapasów energii. Naszą obecną Radość i Euforię czerpiemy także z nadziei na spotkanie z Wami – mówi Marek Kocot, który poprowadzi wydarzenie.

Podczas tego pierwszego spotkania po przyjemnościach kanikuły, Twórcy i Wykonawcy postanowili ostrzej przyjrzeć się problemowi… nieostrości. Żyjemy w czasach konkretu. W cenie są wyraźne, chociaż często kontrastujące ze sobą cechy, wartości, poglądy, stanowiska, postawy. Wyraźny polityk, nawet głupi, ale za to o ostrych poglądach, będzie ciekawszym rozmówcą dla mediów, niż krańcowo nieostry uczony. Ostre potrawy zapamiętujemy dłużej i jeszcze przez jakiś czas po posiłku, przecieramy chusteczką spocone czoło. Jazda na ostrym kole jest dużo bardziej ekscytująca, niż zgodny z przepisami, łagodny przejazd przez miasto. Ostro zaznaczone kontury tarczy strzelniczej, zwiększają szansę na osiągnięcie przez strzałę celu. Ale czy wszystko to znaczy, że nieostre, rozmazane, nieekstremalne jest gorsze? Czy nie jest ekscytujące samo bycie w drodze, niż moment wbicia grota w styropian tarczy? Jak do problemu „nieostrości” podejdą zaproszeni do udziału w programie Twórcy i Wykonawcy? Czy „nieostrość” zostanie zanalizowana z punktu widzenia optyki, kulinariów, ślusarstwa? Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

W 122. spotkaniu zaprezentują się Szanownej Publiczności m.in.: Dorota Kołodziej, Katarzyna Mirowska, Łukasz Iwaniuk, Ścibor Szpak. Za fortepianem usiądzie Waldemar Maszyński, a obok niego miejsca za pulpitami zajmą Michał Kuźnicki (bas) i Michał „Bandaż” Bednarz (perkusja). Wieczór poprowadzi Marek Kocot. Pojawi się Konkurs Literacki i tak wyczekiwane przez wielu Lektury z półki Doktora Pierdółki.

Marek Kocot to polski aktor, reżyser teatralny, dramaturg. Absolwent PWST we Wrocławiu. Na scenie zadebiutował rolą Anioła w spektaklu „Romans Róży” w 1992 roku na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Autor sztuk „Ogród rogaczy” i „Audiotele”. W latach 1995 – 1997 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, od 2002 roku aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu. W latach 2005–2010 prezenter pogody w TVP Wrocław.

Antykabaret współfinansowany jest ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Wrocław.

Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” to cykl spotkań artystyczno-kulturalnych zapoczątkowany 13 lutego 2011 roku w kawiarni Ristorante Con Vivio. Artyści związani ze sceną Teatru Capitol oraz ich przyjaciele spotykają się raz w miesiącu w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56, by spędzić wspólnie dobry wieczór. Antykabaretowi twórcy na pierwszym miejscu stawiają interakcję i niewymuszoną wymianę energii z Widzami, którzy mają wpływ na klimat i przebieg zdarzeń – na przykład wybierając zakończenia scenek czy pisząc teksty występującym. Na Antykabaretowej scenie zobaczymy osoby stricte związane z kabaretem, jednak twórcy cyklu postawili sobie za cel prezentować również osobistości Wrocławia, które choć na co dzień zajmują się zawodowo czymś innym, posiadają szczególny dar zjednywania sobie audytorium. Wszyscy wykonawcy robią „swoje najlepsze”: śpiewają, tańczą, prezentują skecze, scenki, wygłupiają się w jednym celu – by „Dobry Wieczór we Wrocławiu” nie pozostał jedynie sloganem znanym z neonu witającego gości przy Dworcu Wrocław Główny.

 

122. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: NIEOSTRY

16 czerwca | godz. 19:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Cena biletów: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej