1.09.2020 Wtorek

Weź miasto w swoje ręce! Rusza ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów!

1 września startuje ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – przez najbliższe dwa tygodnie czekamy na Wasze propozycje na społeczne inicjatywy w całym mieście! 

fot. Artur Miściorak

Nabór niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Zwycięskie jak zawsze mogą liczyć na wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki, a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Do 15 września czekamy na propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym.

O czym należy pamiętać zgłaszając we wrześniu swój pomysł?

Przede wszystkim o tym, że niestety wciąż żyjemy w pandemicznej rzeczywistości. Zgłaszający muszą mieć na uwadze aktualne realia i pamiętać o bezpieczeństwie oraz zdrowiu potencjalnych uczestników. Planowane aktywności powinny zakładać więc organizację wydarzeń na nieco mniejszą skalę, dzięki czemu uniknąć będzie można spotykania się w zbyt licznej grupie.

Pamiętajcie, że chcemy pomagać wam na każdym etapie tworzenia i realizacji projektu. Nie inaczej jest z planowaniem bezpieczeństwa podczas wydarzeń. Przygotujemy dla was specjalne regulaminy i pomożemy stosować się do nich przed i w trakcie działań!– uspokajają koordynatorzy Mikrograntów.

Innym istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. Na realizację projektu będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na zamknięcie projektu zostaną nieco ponad dwa miesiące! Inicjatywy muszą być zrealizowane w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak do Mikrograntów swoje propozycje mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście. Ważne, że chcą działać w jego granicach.

Konsultacje, spotkania i dokumenty

Dokumenty, regulaminy i materiały pomocnicze są dostępne na stronach poszczególnych ścieżek. Jeśli macie wątpliwości lub pytania, w trakcie trwania naboru możecie skonsultować się z nami mailowo i telefonicznie.

3 września zaplanowano również spotkanie informacyjne na żywo, na którym dowiedzieć się można o programie i jego zasadach, a także znaleźć odpowiedzi na każde pytanie związane z naborem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).   

Warsztaty na lepszy start

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programem zapraszamy do udziału w specjalnych warsztatach pisania projektów. Zajęcia będą okazją, by dowiedzieć się więcej o formularzu wniosku, nauczyć się odpowiednio go wypełniać, a także uzyskać odpowiedzi na inne nurtujące was pytania. Spotkanie odbędzie się 8 września o godzinie 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy (zgłoszenia przesyłajcie na maila: mikrogranty@strefakultury.pl)

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o naborze:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty
Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej