Login
Register

Login
Register

4.12.2018 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Ostatnia szansa na warsztaty i spotkania

Rozgrywki planszówkowe z maślickimi superbohaterami w tle oraz spotkanie na Hubach rozpoczynają nasz grudniowy maraton podsumowań osiedlowych projektów. Już za moment podzielimy się z Wami efektami inicjatyw mieszkańców Wrocławia, ale wciąż macie jeszcze szansę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spacerach i spotkaniach.

Przez kilka miesięcy w czterech przedszkolach na Hubach odbywały się międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów w ramach projektu „Huby łączą pokolenia”.

Wszystko zaczęło się od wspólnego wiosenno-letniego czytania i zabawy, a jesienią uczestniczki i uczestnicy spędzali razem czas, biorąc udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych. Zajrzyjcie do broszurki podsumowującej projekt, a przeczytacie o wszystkich wspólnych spotkaniach dzieci z seniorami!

4 grudnia o godzinie 14.00 w Dziennym Domu Pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Ciepła 15B) odbędzie się otwarte spotkanie podsumowujące wszystkie te działania – będzie można zobaczyć zdjęcia i posłuchać o tym, jaka fantastyczna, międzypokoleniowa energia wytworzyła się na Hubach.

Więcej informacji:

monikaws@interia.pl

mikrogranty@strefakultury.pl  

___________________________________________

„Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny”

Przed nami ostatnie warsztatowe spotkanie dla mieszkańców Kleciny. Zajrzyjcie 6 grudnia o godzinie 17:00 do Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 (sala 56) na „Warsztaty plastyczne pod okiem klecińskiego artysty”.

Dzięki projektowi „Tropem gorzkiego cukru – pocztówka z dawnej Kleciny” zaglądamy do rodzinnych albumów i szukamy zdjęć z dawnych lat świetności wioski Klettendorf. Podczas warsztatów wspólnie utrwalimy nasze osiedle – na malowanych, rysowanych czy tworzonych z zebranych zdjęć, obrazów i wizerunków dawnej Kleciny, pocztówkach oraz lepionej w glinie makiecie! Zapraszamy  na nieodpłatne warsztaty plastyczne z możliwością nauki technik rzeźby.

Na warsztaty możecie zapisać się telefonicznie pod numerem: 507 325 406 lub mailowo pod adresem: bp47@interia.pl.                                                                          

13 i 16 grudnia zapraszamy Was na podsumowania kilku tygodni zbierania wspomnień i historii z Kleciny.

Podczas podsumowania warsztatów w lokalnej szkole oraz  spotkania w plenerze – mieszkańcy osiedla i okolic, będą mieli okazję poznać losy byłej Cukrowni Klecina, historię Pałacu w Parku Klecińskim oraz odnaleźć ślady dawnego kościoła ewangelickiego. Zapraszamy na wernisaż powstałych dzięki zebranym zdjęciom, rycinom i wspomnieniom  pocztówek oraz prac wykonanych przez uczestników w trakcie warsztatów z lokalnym artystą.

Spotykamy się 13.12,  o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 (sala 56), na „Wernisażu i wystawie prac uczestników oraz premierze pocztówek i  makiety osiedla”

Spotkanie przy domowych wypiekach będzie świetną okazją do zaprezentowania powstałych w trakcie warsztatów prac – rysunków, obrazów oraz glinianych rzeźb. Swoją premierę będzie miała gliniana makieta osiedla oraz „pocztówki z dawnej Kleciny” powstałe na bazie zgromadzonych od mieszkańców materiałów. Zapraszamy do udziału i podzielenia się również swoimi najnowszymi historiami, prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne oraz inne pamiątki.

16.12,  między godz. 14:00 a 16:00  na wspólny „Spacer po Klecinie śladami historii”, miejsce zbiórki: ul. Supińskiego 3, przy dawnej bramie cukrowni.

W niedzielne, grudniowe popołudnie wspólnie przejdziemy przez najciekawsze miejsca Kleciny, posłuchamy o ich przeszłości, przed i powojennych losach, znaczeniu dla ich ówczesnych właścicieli czy użytkowników. Spacer będzie świetną okazja do poznania mniej znanej twarzy osiedla, o której zapominamy na co dzień.

Zapraszamy do spaceru wszystkich, którzy chcą nam opowiedzieć „swoją Klecinę”, pokazać za co kochają swoje osiedle, ale i co chcieli by na nim zmienić czy ulepszyć.

___________________________________________

„Historyczny spacer fotograficzny – Ołbin oczami artysty” 

Pomysłodawczyni projektu, Michalina Naraniecka, jest fotografką i chciałaby swoimi umiejętnościami i widzą podzielić się z innymi. W swoich działaniach chce zaprosić chętnych do spacerowania po Ołbinie i poznawania historii jego architektonicznych „perełek”!

Po kilku tygodniach warsztatów ruszamy na dwa spacery, podczas których omówimy historie obiektów architektonicznych Ołbina oraz zrobimy im wspólnie zdjęcia.

Spotykamy się 8 i 9 grudnia o 10.00 przy wejściu do dobrze Wam znanego Stowarzyszenia Żółty Parasol.

Ruszymy w osiedle, by:

– poznać historię budynków,

– pod okiem i przy pomocy fotografów, wybrać najciekawsze obiekty osiedla i wykonać zdjęcia podczas spaceru, bez względu na sprzęt jakim dysponujecie,

– wrócić do Żółtego Parasola, żeby zająć się obróbką zdjęć. 

Zapisać możecie się do 7 grudnia pod adresem mailowym: kelpiesphotography@gmail.com

Zdjęcia wykonywane przez uczestników/czki na Ołbinie będą miały szansę pojawienia się na wystawie podsumowującej projekt, na którą zapraszamy Was już dzisiaj! 15 grudnia o 18.00 w Żółtym Parasolu na ul. Prusa 37-39.

___________________________________________

„Akcja PLANSZA, czyli jak Superbohaterowie ratują Maślice!”

Czas na finał działań maślickiej grupy nieformalnej 3K  – Komitywa Konkretnych Kobiet, która wraz z mieszkańcami tworzyła w projekcie „Akcja PLANSZA, czyli jak Superbohaterowie ratują Maślice!” osiedlową grę planszową.

W trakcie spotkań grupa zbierała maślickie mikrohistorie i na ich podstawie, wspólnie z mieszkańcami i miszkankami stworzyła scenariusz gry planszowej,  której głównymi postaciami są Superbohaterowie z Maślic.

8 grudnia o godzinie 11:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 7 przy ulicy Suwalskiej 5 na podsumowanie projektu – premierę gry „Misja Maślice” oraz Wielki Turniej Planszówek. Podczas finału odbędzie się też ceremonia zamknięcia kapsuły czasu, wykonanej w czasie warsztatów w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu

Więcej informacji na stronach partnerów projektu, na których możecie podejrzeć warsztaty i spotkania – Kolektywu Pomysłów oraz na wydarzeniu na FB.

___________________________________________

„Slow Jogging Wrocław”

Kalendarzowa zima nie przeszkadza nam weekendami w aktywnym spędzaniu czasu na powietrzu! W grudniu kontynuujemy plenerowe truchtanie w tempie niko-niko. Przez dwie kolejne niedziele dziewczyny z grupy „Slow Jogging Wrocław” będą opowiadać o slow joggingu i wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami truchtać po dwóch wrocławskich parkach – Złotnickim i Leśnickim. Dodatkowo posłuchamy o historii i ciekawostkach związanych z tymi zieleńcami.

Widzimy się:

9.12 o godzinie 11:00 w Parku Złotnickim – szczegóły TUTAJ

16.12 o godzinie 11:00 w Parku Leśnickim – szczegóły TUTAJ

Zapisy na spotkanie: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl

Więcej informacji na profilu FB: Slow Jogging Wrocław

___________________________________________

Możecie też już podejrzeć efekty projektu „Na Salonach, czyli współczesne dobre maniery”! W broszurce poprojektowej, pomysłodawczyni projektu Patrycja Kochanek pisze więcej o historii savoir-vivre i etykiecie, o tym, jak się witać i żegnać, jak się komunikować z innymi w codziennych sytuacjach, jak zachowywać się przy stole. Czy te zasady zmieniają się one na przestrzeni lat, jak różnią się w zależności od różnych kontekstów narodowych?

Zajrzyjcie na: podstronę projektu „Na Salonach”.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
17.1018.10.2019

„Miasto i kultura” – konferencja

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia
ul.Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie

FreshMail.pl
 
p:14760