27.08.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Sierpień kończymy aktywnie!

Tydzień rozpoczynamy spotkaniami informacyjnymi zapowiadającymi III nabór do Mikrograntów i ruszamy z nowymi projektami. W weekend zapraszamy Was na bezgotówkowe targowisko na Ołbinie i spotkanie w ramach Bezpiecznej PSIjaźni we Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!1 września ruszamy z naborem do naszego ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw.

27 sierpnia o godzinie 17:00 spotkamy się z Wami w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA (ul. Krzywoustego 286), a 30 sierpnia od 17:00 czekamy na Was w filii nr 5 MBP we Wrocławiu (ul. Namysłowska 5) i opowiemy o nadchodzącym, III i ostatnim w tym roku naborze Mikrograntów.

Od 1 do 15 września będziecie mogli zgłaszać do nas Wasze pomysły.

Więcej o naborze i spotkaniach na naszym Facebooku i na stronie www.

31 sierpnia rozpoczynamy projekt „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska”. Będzie to jednodniowa gra miejska z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego, której scenariusz opracujemy wspólnie na trzech spotkaniach organizacyjnych. Zbieramy 12-14 osobową grupę, która na swoich rowerach lub na rowerach miejskich chce aktywnie spędzić czas biorąc udział w konkurencjach, a przy okazji poznać historię i przyrodę odwiedzanych miejsc.

Spotkania organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w grze:
– 31 sierpnia,
– 7 września,
– 14 września,
w Kawiarni Sąsiedzkiej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 17:00

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy: rodziców z dziećmi, dziadków i opiekunów z wnukami!
Więcej informacji FB: Którędy Droga i pod adresem: sylwia.magdalena.swierczynska@gmail.com

W sobotę, 1 września, zapraszamy na piknik sąsiedzki na Lipie Piotrowskiej!

Piknik jest początkiem kolejnych działań, z którymi właśnie ruszamy w mieście. W trakcie projektu „To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy” mieszkańcy będą tworzyć własną gazetkę osiedlową!  Wydarzenie rozpoczynamy o godzinie 14.00 zapisami na bieg dzieci, który odbędzie się o 15.00. O 16.00 czeka nas kolejne wyzwanie, jakim będą warsztaty dla najmłodszych (6-13 lat).

To nie koniec atrakcji… Dla dorosłych będzie to doskonała okazja do chwili wytchnienia wśród okolicznej zieleni i poznania nowych sąsiadów podczas sąsiedzkiego piknikowania!

1 września 14:00 – 19:00 | Sąsiedzki Pikinik

Teren przy Radzie Osiedla, Tymiankowa 3

Więcej informacji:

nalipieniemalipy@gmail.com

mikrogranty@strefakultury.pl

2 września zapraszamy Was na ostatnie spotkanie w ramach projektu „Ołbiński Ogród Otwarty: wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!”

Czy w Waszych piwnicach, szafkach lub pawlaczach zalegają i kurzą się słoiki z przetworami? Być może na Waszej działce był w tym roku urodzaj i macie nadmiar działkowych plonów (warzyw, owoców, roślin, sadzonek, czy kwiatów)? Może macie działkowe sprzęty i narzędzia, których nie używacie? Przyjdźcie na bezgotówkowe targowicko na Ołbinie, wymieńcie się z innymi i zyskajcie to, czego potrzebujecie.

Będziemy czekać na Was ze stolikami gotowymi by je zapełnić wszystkim tym, czym chcecie się wymienić. Targowisko ma charakter bezgotówkowej wymiany.

2 września 11:00 – 14:00 | Targowisko

Skwer Ludzi ze Znakiem „P”

Więcej informacji o projekcie na FB: Ołbiński Ogród Otwarty

2 września po raz ostatni spotykamy się też z Katarzyną Szakowską z „Bezpiecznej PSIjaźni”. Tym razem odwiedzimy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Jeśli zastanawiacie się nad adopcją psiaka, to spotkanie z Kasią będzie dla Was dobrą okazją żeby dowiedzieć się więcej na ten temat. Po południu widzimy się w Parku Zachodnim na pikniku. Dla komfortu wszystkich czworonogów, w Schronisku spotykamy się bez własnych psów,  w parku będą one oczywiście mile widziane!

2 września|Psy w schroniskach
godz. 11:00 | spotkanie w schronisku, ul. Ślazowa 2
godz. 15:00 | piknik z czworonogami, Park Zachodni, pomiędzy ulicą Pałucką i Ślężańską

Kontakt do organizatorów:
mikrogranty@strefakultury.pl
bezpiecznapsijazn@gmail.com
FB Bezpieczna PSIjaźń

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.