14.09.2018 Piątek

Co się dzieje w Mikrograntach? Zaczynamy jesienne spotkania.

Zaczynamy mikrograntowe jesienne spotkania – kulinarne, kolażowe, sitodrukowe. Pod koniec września będziecie mogli usłyszeć osiedlowa pieśń dedykowaną Psiemu Polu i wziąć udział w grze miejskiej tropem breslauerskiego urbanisty i architekta!

Po wakacyjnej przerwie, 22 września wracamy z projektem „Huby łączą pokolenia”, w ramach którego organizowane są międzypokoleniowe spotkania seniorów i przedszkolaków! Spotkania czytelnicze miały w sobie dużo dobrej energii! Podczas jesiennych dzieci i seniorzy będą wspólnie przygotowywać słodycze i tworzyć plastyczne ozdoby. Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się 21 września w Przedszkolu nr 119 (ul. Łódzka 23).

Kontakt z organizatorami:

monikaws@interia.pl

mikrogranty@strefakultury.pl

 

Jeśli jesteście zainteresowani procesem tworzenia gazetek osiedlowych cykl warsztatów, które są organizowane na Lipie Piotrowskiej w ramach projektu „To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy” jest dla Was! 22 września o 10.00 Ewa Rebeka Służyńska aka ERS poprowadzi warsztaty kolażowe - Wszystkie stany lipy, podczas których będziemy poszukiwać i tworzyć tożsamość Lipy -  wyjątkowego miejsca, łączącego w sobie historię z teraźniejszością.

Za pomocą starych i archiwalnych zdjęć stworzony zostanie katalog osiedla, a wszystkie prace zostaną złożone w cyfrową publikację -  wybrane trafią do drukowanej wersji gazetki, podsumowującej cały projekt.

Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy i są otwarte dla wszystkich chętnych.  Spotykamy się o 12:00 w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (ul. Tymiankowa 3).

Po więcej informacji zajrzyjcie na FB: To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy

 

W sobotnie popołudnie 22 września zapraszamy Was na Sąsiedzki koncert na rynku Psiego Pola. Od 14.00 startujemy z finałowym wykonaniem osiedlowej pieśni, którą stworzyła z mieszkańcami grupa Gramy Razem w ramach projektu „Stwórzmy razem Pieśń Psiego Pola!

Podczas wrześniowych warsztatów literackich i muzycznych uczestnicy, napisali tekst oraz melodię pieśni Psiego Pola. O czym opowiada osiedlowa pieśń? Tego właśnie dowiemy się na koncercie finałowym. Wydarzenie będzie połączeniem prezentacji pieśni oraz pikniku sąsiedzkiego i wspólnego muzykowania!

 

Grupa „Chcemy dobrze” planuje razem z mieszkańcami/kami Nowego Dworu w czasie kilku spotkań i warsztatów ukazać nową twarz osiedla. 22 września od 14.00 zapraszamy Was na Plenerową Stację Sitodrukową! Przyjdźcie na teren zielony między LO XV a Zespołem Szkół nr 6 (ul. Nowodworska 70-82), wydrukujcie sobie nowodworską torbę i porozmawiajcie z nami, co chcemy zrobić w projekcie…

Jesteście z ND? Mieszkacie tu? Co najbardziej lubicie? Jak spędzacie tutaj wolny czas? Podzielcie się Waszym spojrzeniem na najbliższą okolicę i weźcie udział w cyklu warsztatów, które przygotowałyśmy. Będzie coś dla dzieci i dla starszych, szczegóły poniżej. A może znacie tu kogoś? Prosimy, podajcie nasz pomysł dalej.

Lubimy Nowy Dwór i myślimy, że skrywa dużo niespodzianek. Jeśli się tylko bliżej przyjrzysz to widać, że to okolica o niejednorodnej architekturze i historii. Chcemy o tym i o innych nowodworskich sekretach opowiedzieć i wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami stworzyć osiedlowy przewodnik. Chcemy pokazać jak łatwo zakochać w tych z pozoru zwyczajnych miejscach, które składają się na naszą wspólną codzienność. Publikacja zachęci innych, którzy tu nigdy nie byli, a może nawet nie słyszeli, do odwiedzenia Nowego Dworu i zwiedzenia jego zakamarków śladem Waszych rekomendacji.

O kolejnych spotkaniach, warsztatach i innych wydarzeniach przeczytacie na FB grupy i na naszej www.

 

A w niedzielę, 23 września o godzinie 12.00 startujemy sprzed głównego wejścia do Hali Stulecia z grą miejską - "Przez Wrocław tropem Richarda Konwiarza".

Max Berg zaprojektował Halę Stulecia. Ale czy wiecie kto zaprojektował bramę do wrocławskiego ZOO czy kompleks Stadionu Olimpijskiego i wiele innych obiektów w naszym mieście? Richard Konwiarz, architekt i urbanista dawnego Breslau, to bohater naszej wrześniowej gry miejskiej, opowiadającej o budowlach, które zaprojektował, ale także o perełkach wrocławskiej architektury starych kamienic na Ołbinie i Nadodrzu, zdobień w postaci stiuków, balustrad balkonowych oraz nadbudówek dachowych.

Poznamy lepiej też ulice, które codziennie mijamy, a nie znamy ich nazw. Gdzie we Wrocławiu jest ulica Ukryta? Gdzie jest budynek na którym widnieją detale i rzeźbienia z roślinami? Na którym budynku znajduje się podkowa? 

Zapraszamy Was do udziału w naszej grze miejskiej! Na mecie – w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68a - na wszystkie osoby, które ukończą grę będą czekały drobne podarunki nawiązujące do architektury Wrocławia oraz wystawa fotografii obiektów, które zaprojektował Richard Konwiarz. Tych, które istnieją do dnia dzisiejszego, ale także tych już nieistniejących. Michalina Naraniecka dawne zdjęcia skonfrontuje ze swoimi, współczesnymi fotografiami obiektów i detali. 
Przygotujemy też dla Was warsztaty tworzenia z materiałów recyklingowych makiety trasy, którą odbywała się nasza gra miejska. 

Gra skierowana do wszystkich chętnych (rodzin, grup przyjaciół itp.). Zgłoszenia swoich drużyn kierujcie na: e-mail: iszabarkiewicz@gmail.com i telefon: 607 82 11 20

 

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej