Login
Register

Login
Register

20.08.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Zapraszamy na działkę, do parku i do tworzenia własnych działań!

Tydzień rozpoczynamy dwoma spotkaniami informacyjnymi zapowiadającymi III nabór do Mikrograntów, a w weekend zapraszamy Was na działkowe warsztaty kulinarne na Ołbinie oraz zdrowe spotkanie z Revitalizacją Krzyków.

20 sierpnia o godzinie 17:00 spotkamy się z Wami w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (ul. Sztabowa 98), a 23 sierpnia od 17:00 czekamy na Was w filii nr 23 MBP we Wrocławiu (Bulwar Ikara 29-31) i opowiemy o nadchodzącym, trzecim i ostatnim w tym roku naborze Mikrograntów.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!

1 września ruszamy z naborem do naszego ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Od 1 do 15 września będziecie mogli zgłaszać do nas Wasze pomysły.

A więcej o naborze i spotkaniach na naszym Facebooku i na stronie www.

25 sierpnia działamy dalej w ramach trzeciego sezonu na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym. W tym roku nie tylko otwieramy działki, ale wydobywamy z nich, to co najlepsze, przetwarzamy i dzielimy się z Wami najlepszymi produktami! Przed nami ostatnie w tym sezonie spotkanie warsztatowe na ogródku. Tym razem porozmawiamy o tym, jakie przetwory przyrządzić z pysznych plonów. Tegoroczny sezon na OOO zakończymy 2 września bezgotówkowym targowiskiem.

„Ołbiński Ogród Otwarty: wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!”

25 sierpnia 16:00 – 18:00 | Poznajemy działkową kuchnię. Przyjdź ze swoim przepisem

W trakcie warsztatów wymienimy się przepisami na sezonowe smakołyki i przetwory, wspólnie z nich zgotujemy smakowite potrawy oraz wydamy broszurę kulinarną. Poznamy także super mobilną kuchnię.  Czekamy na Was w sobotę przy wejściu na ROD Westerplatte (ul. Mikołaja Reja 65).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres e-mail: stronaolbin@gmail.com lub przez wiadomość na FB Ołbiński Ogród Otwarty.

Więcej informacji o projekcie na FB: Ołbiński Ogród Otwarty

W niedzielę, 26 sierpnia, po krótkiej przerwie wracamy ze zdrowymi spotkaniami w Parku Klecińskim. Razem z grupą Zrevitalizowani zapraszamy Was na drugie spotkanie w ramach  wielowątkowego projektu Revitalizacja Krzyków. Tym razem skupimy się na ciele.

„Revitalizacja Krzyków”
26 sierpnia 11:00 – 17:00 | Edycja ciało 

Zapraszamy Was na spotkania wokół tematu aktywności fizycznej. Będziemy rozmawiać o ćwiczeniach i diecie osób aktywnych fizycznie, odbędą się konsultacje dietetyczne, a także zorganizujemy ćwiczenia i treningi na świeżym powietrzu! Podczas trwania wydarzenia jest możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów: trenera, dietetyka oraz psychologa.

Spotykamy się w Parku Klecińskim!

Więcej informacji o projekcie na FB grupy Zrevitalizowani!

Do zobaczenia w mieście!

 

- Czytaj także

p:12288