Login

Register

Login

Register

20.08.2019 Wtorek

W weekend zrelaksuj się z programem Sąsiadujemy

W nadchodzący weekend zapraszamy mieszkańców i mieszkanki miasta na osiedlowe aktywności w ramach programu Sąsiadujemy. Tym razem odwiedzimy Brochów, Kleczków i Przedmieście Oławskie – dobrze zjemy, będziemy zwiedzać, tańczyć i oglądać filmy!

W piątkowe popołudnie zamienimy podwórko między ulicami Siemieńskiego i Trzebnicką w miejsce spotkań pełne smaków i muzyki! Najpierw upieczemy ciasta. Potem ustawimy sąsiedzki stół. Przyniesiemy różne przysmaki z domów, aby wspólnie usiąść do kolacji. Do tańca zagra nam lokalny zespół! Na koniec dnia zrelaksujemy się oglądając w plenerze film „Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata”. Kleczkowskie garden party zaczniemy o godzinie 15:00.
Więcej o garden party: TUTAJ

Spacerem po Trójkącie

Po krótkiej przerwie wracamy na szlak z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim. Tym razem odkrywać będziemy zakamarki i sekrety Przedmieścia Oławskiego. Dołączy do nas też gość specjalny: Kamil Zaremba z Fundacji Onwater.pl Fundacji Onwater.plStartujemy w sobotę o 11:00 przy Aptece o.o. Bonifratrów (ul Traugutta). A w następnym tygodniu (31.08) będziemy zwiedzać Ołbin!
Więcej o spacerach: TUTAJ

Zielony Brochów

Koniec sierpnia to nie tylko ostatnie dni wakacji, ale też wspaniałe plony, a przecież na Brochowie ogródków działkowych nie brakuje! W sobotę, na zielonym podwórku przy ulicy Koreańskiej 1a zorganizujemy kiermasz przepysznych przetworów, kiszonek, warzyw, owoców, wypieków i innych domowych wyrobów. Zaplanowaliśmy też warsztaty z tworzenia kompozycji kwiatowych, pieczenia chleba i kiszenia. Działkowcy zabiorą nas na spacer po ogródkach i podzielą się swoimi międzygrządkowymi doświadczeniami, a na koniec obejrzymy film „Smak curry”.
Więcej o „Porozumieniu międzygrządkowym”: TUTAJ

- Czytaj także

p:21362