Login

Register

Login

Register

21.04.2021 Środa

Warsztaty pisania projektów, czyli wspólnie uczymy się jak opisać swój pomysł!

Jak co nabór spieszymy do Was z programem spotkań informacyjnych i konsultacji, które przygotują Was jak najlepiej do złożenia swojego wniosku do Mikrograntów. Zaraz po majówce czekają na Was kolejny raz „warsztaty pisania projektów”, w trakcie których pomożemy Wam opanować nasz formularz do składania inicjatyw. Zapraszamy 5 maja o 17:30 na spotkanie online!

1 maja startuje drugi w tym roku nabór do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Przez dwa tygodnie będziemy czekać na wasze propozycje możliwe do realizacji online, zdalnie, hybrydowo, jak i na żywo. Przypadająca na lato i wczesną jesień Edycja 26., to też świetny czas na działania w plenerze. Szukajcie zielonych, rekreacyjnych, możliwych do wypełnienia inicjatywami, przestrzeni wokół siebie! Możecie zgłaszać pomysły na inicjatywy w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. W mniejszych grupach, ale wciąż na lokalnym gruncie i we współpracy z osiedlowymi liderami i liderkami, zachęcamy was do aktywności w naszym mieście!

W ramach ścieżki dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, zachęcamy was do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Na złożenie propozycji macie czas do 15 maja. Warto się jednak do pisania projektu wcześniej dobrze przygotować!

Jak wziąć udział w warsztatach?

Zgłaszajcie się do nas do 4 maja włącznie na adres mailowy: mikrogranty@strefakultury.pl.  Musimy wiedzieć na jaką grupę się szykować, ale na pewno przyjmiemy każdą chętną osobę! Otrzymacie od nas linka do spotkania na platformie ZOOM, na której połączymy się 5 maja o 17:30.

Na wstępie przypomnimy wam ekspresowo zasady programu, przedyskutujemy przykładowe działania, ale przede wszystkim wspólnie przejdziemy przez wniosek omawiając go na podstawie realizowanych z nami projektów. Szczegółowo omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych informacjach, które pozwolą na jasne przedstawienie idei Waszego pomysłu! Oczywiście będziemy czekać też na Wasze pytania, podyskutujemy o Waszych wątpliwościach. Dzięki spotkaniu z nami przekonacie się, że wypełnienie wniosku w Mikrograntach dla osób fizycznych i grup nieformalnych jest naprawdę proste!

Mikrogranty – Nabór II | Edycja 26.

Weź miasto w swoje ręce! | Mikrogranty Nabór II – maj 2021 rusza już 1 maja. Czas na wysłanie do nas Waszego pomysłu macie do 15 maja (do końca dnia!).
Czym zaskoczycie tym razem? Warsztatami plenerowymi nad Widawą, grą miejską na Jagodnie a może pokazami w parku na Hubach? Przed warsztatami zapoznajcie się z opublikowanymi przez nas dokumentami, regulaminami i materiałami pomocniczymi. Po 27 kwietnia udostępnimy Wam prezentację ze spotkania informacyjnego online, które tego dnia o 17:30 możecie obejrzeć na naszym profilu na FB.

Piszcie też i dzwońcie do nas, wszystkie namiary znajdziecie na naszej stronie w zakładce KONTAKT

Do zobaczenia na warsztatach i w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2021 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 6.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:37634