29.04.2020 Środa

Warsztaty pisania projektów online, czyli wspólnie wypełniamy wniosek do Edycji 23. Mikrograntów!

Inicjatywa wymyślona, zespół i partnerzy skompletowani, budżet już też rozpisany? Jednak dalej nie macie pewności, co i gdzie wpisać w formularz wniosku w ścieżce Mikrograntów dla osób fizycznych i grup nieformalnych? Śpieszymy z rozwiązaniem i kolejny raz zapraszamy na na specjalne warsztaty pisania projektów! Tym razem spotykamy się jednak online, 7 maja o godzinie 17:00.

Mimo pandemii nie rezygnujemy z działań – 1 maja ruszamy z naborem do Edycji 23. Mikrograntów dla osób fizycznych i grup nieformalnych! W zależności od sytuacji, w której się znajdziemy, będziemy z wami współpracować – w mniejszej lub większej skali, w różnych, dostosowanych do okoliczności formach. Nie pozwólmy sobie i innym zapomnieć, jak ważne są spotkania, nowe więzi i współpraca!

Spotkajmy się online

Macie pomysł i chcecie startować w Mikrograntach, ale nigdy nie wypełnialiście wniosku projektowego? Na warsztatach wprowadzimy was w tajniki naszych formularzy. Na wstępie ekspresowo przypomnimy zasady programu i przedyskutujemy przykładowe działania. Jednak przede wszystkim wspólnie przejdziemy przez wniosek przedstawiając go na podstawie dwóch zrealizowanych już projektów. Szczegółowo omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych do zawarcia w niej informacjach. Oczywiście będziemy czekać też na Wasze pytania!Dzięki spotkaniu z nami przekonacie się, jak proste jest wypełnienie wniosku w Mikrograntach!

Dołączcie do grupy Mikrograntów na Facebooku, a my wyślemy Wam link do spotkania! Zaczynamy  7 maja o godzinie 17:00: www.facebook.com/groups/186064625430221/

Jak i co planować?

Nabór potrwa od 1 do 15 maja. Jak zawsze możecie zgłosić się do jednej z trzech ścieżek i otrzymać od nas wsparcie finansowe, merytoryczne, promocyjne i administracyjne.

Na czym nam zależy szczególnie?

  • Utrzymaniu potencjału twórczego wśród aktywnych mieszkańców i mieszkanek.
  • Pobudzeniu do współtworzenia oferty edukacyjnej i animacyjnej, do której dostęp w związku z pandemią straciło sporo osób.
  • Budowaniu perspektywy na nową normalność, która będzie bazowała na zawiązanych w trakcie pandemii więziach i entuzjazmie.
  • Zapraszaniu do realizacji działań przy projektach osób, które straciły zlecenia z powodu zawieszenia działalności firm czy instytucji, z którymi współpracowały.
  • Tworzeniu oferty na lato dla dzieci i młodzieży oraz rodzin, które zostaną w mieście.

Jakie działania można zgłosić w majowym naborze?

  • Liczymy na propozycje, które współorganizować będziemy mogli w mniejszej skali (max 20 osób) podczas lub tuż po pandemii. Jesteśmy również otwarci na wszelkie niestandardowe akcje przeprowadzane zdalnie, wirtualnie lub z wykorzystaniem balkonów, ogródków i podwórek!
  • Wsparcie uzyskać będą mogły wszelkie inicjatywy, które pomogą (także na odległość) poczuć i budować więzi społeczne. Działania, które ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem, czy też zostaną zorganizowane z zachowaniem bezpiecznych odległości. Jak np. plenerowe ćwiczenia dla małych grup lub realizacje na otwartych przestrzeniach (pokazy filmowe czy happeningi podwórkowe dla widzów zgromadzonych na balkonach).
  • Czekamy też na pomysły, które przeprowadzicie częściowo „zdalnie”. Na przykład warsztaty z materiałami dostarczanymi do każdego chętnego, bezkontaktowe wymiany czy edukacyjne spotkania online umożliwiające realizację zadań we własnym domu.
  • Ciekawe mogą być również inicjatywy skupione na wytwarzaniu nowych treści. Mogą to być m.in. pandemiczne sąsiedzkie magazyny lub osiedlowe seriale stworzone w czasie izolacji.

Zachęcamy do działań odpowiadających na obecne potrzeby Waszej lokalnej społeczności. Nie tracimy nadziei i staramy się działać pod hasłem wspólnego planowania lepszej przyszłości! Nie tylko tej na czasy zaraz po pandemii, ale też tej, na którą przez nasze praktyki mamy wpływ.

Przed warsztatami zapoznajcie się z opublikowanymi przez nas dokumentami, regulaminami i materiałami pomocniczymi: TUTAJ

Zajrzyjcie też do prezentacji, którą omawialiśmy na spotkaniu online:

Piszcie też i dzwońcie do nas, wszystkie kontakty znajdziecie TUTAJ

Otwieramy się na Waszą fantazję, optymizm, aktywistyczne zapędy i wielką chęć zwalczania pandemicznego marazmu!

Do zobaczenia na warsztatach, no i w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej