Login

Register

Login

Register

24.06.2020 Środa

Wirtuoz gitary Krzysztof Pełech wystąpił na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Wirtuoz gitary klasycznej był kolejnym gościem Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław. Dla mieszkańców Szczepina wystąpił Krzysztof Pełech.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Wtorkowe popołudnie mieszkańcy Szczepina spędzili przy dźwiękach gitary klasycznej za sprawą koncertu Krzysztofa Pełecha, wirtuoza tego instrumentu. Występ był częścią trasy, w której od kwietnia jest Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław – projekt realizuje koncerty, pokazy i spektakle na wrocławskich osiedlach. W każdej odsłonie odwiedzamy trzy wybrane podwórka, na których rozkładana jest plenerowa scena, a widzowie – w większości – podziwiają występy artystów ze swoich okien i balkonów.

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści, nagrywał m.in. dla BBC. Na koncie ma 16 płyt i regularnie uczestniczy w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu, a rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych, jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+ oraz a także inicjatorem i szefem Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej.

Bieżący tydzień jest wyjątkowo intensywny pod względem realizacji Mobilnej Sceny SKW. Już dziś na mieszkańców wybranego osiedla czeka kolejny występ. Tym razem zobaczymy Janka Samołyka, wrocławskiego gitarzystę, wokalistę oraz autora piosenek. Artysta tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i tak zwanej „piosenki z tekstem”. Tradycyjnie, o godz. 17:00 zapraszamy na występ z pierwszej lokalizacji, który będzie transmitowany na facebookowym profilu Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30372