15.02.2024 Czwartek

WROsound 2024: poznaliśmy pierwszych artystów tegorocznej edycji festiwalu!

 Jubileuszowy koncert z materiałem z legendarnego, rapowego albumu, król melancholijnej elektroniki, artystka z zabójczym repertuarem i wyjątkowo autoironiczny skład. Oto pierwsi artyści tegorocznej edycji festiwalu WROsound.

Christian Löffler fot. materiały prasowe

Kasia Lins fot. Jan Wasiuchnik

Wrocławska impreza obchodzi w tym roku 15 lat istnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali line-up z koncertami specjalnymi, powrotami ulubionych artystów oraz silną reprezentacją lokalnego podwórka muzycznego. W pierwszym ogłoszeniu poznaliśmy pięć pierwszych propozycji. Wyjątkowym wydarzeniem będzie występ Małpy, który z okazji swojego jubileuszu zagra kultowy album „Kilka numerów o czymś”, wydany 15 lat temu. Pierwszym powracającym na WROsound artystą jest Christian Löffler, niemiecki muzyk wystąpił na festiwalu w 2016 roku w ramach weekendu zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury. W 2024 roku zaprezentuje materiał z nowego albumu „A Life”, który zapowiedział na kwiecień. Za chwytliwe hity z autoironicznymi, słodko-gorzkimi i mocno nostalgicznymi tekstami piosenek będzie odpowiadać zespół Lordofon. Ich drugi krążek „Passé” pełen indie rocka, punku i rapu zrobił furorę wśród odbiorców, ale i krytyków. Na scenie głównej zobaczymy także Kasię Lins artystkę kameleona, która nadal koncertuje w ramach trasy promującej jej ostatni album „OMEN”. Jej występy to klimatyczne przedstawienia, a w nowym wcieleniu Kasia prezentuje kobiecość w wydaniu femme fatale.

Pierwszym składem na scenie „Tak Brzmi Wrocław” będzie duet Jeszcze, który całkiem niedawno zyskał swój wrocławski paszport. Znakiem rozpoznawczym Klaudii i Patryka są efemeryczny wokal i polskie, romantyczne teksty subtelnie połączone z mocnym basem, nostalgicznymi melodiami i szybkim tempem.

Strefa Kultury Wrocław nadal będzie realizować wydarzenie w duchu less waste. Wśród tych działań  znajdziemy m.in.: ograniczanie druków do minimum, oddawanie materiałów reklamowych do upcyclingu, polewanie darmowej kranówki, sadzenie zielonej scenografii lub budowanie jej po prostu ze śmieci, jeżdżenie bezemisyjnymi autami, wspieranie zrównoważonego transportu, ograniczanie plastiku i sadzenie lasów.

WROsound 2024 odbędzie się w dniach 19-20 lipca na zielonym placu przed wrocławskim Impartem przy ul. Mazowieckiej 17.

Bilety w pierwszej puli trafią do sprzedaży 16 lutego o godz. 12:00 i będą dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl, www.eventim.pl oraz www.biletyna.pl

19.07: Małpa gra „Kilka numerów o czymś”, Lordofon i inni

20.07: Christian Löffler live, Kasia Lins, Jeszcze i inni

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej