20.08.2021 Piątek

Wrześniowe „Warsztaty pisania projektów”. Pomagamy Wam stworzyć opisywać pomysły.

Dzień po uruchomieniu wrześniowego naboru Mikrograntów połączymy się z Wami na specjalnych warsztatach pisania projektów. W trakcie spotkania online pomożemy Wam opanować nasz formularz do składania inicjatyw. Zapisujcie się na połączenie i rozmowy z koordynatorkami ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych, które 2 września!

1 września wystartuje ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Edycja 27. będzie szansą na wspólne inicjatywy w jesienno-zimowym klimacie. Końcówka roku to czas, w którym zawsze sporo warsztatujemy, edukujemy się i cieplej ubrani/e poznajemy miasto w trakcie spacerów czy gier miejskich.

W ramach Edycji 27. ścieżki dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, zachęcamy Was do składania propozycji na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze możecie zgłaszać pomysły w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu.

Co będziemy wspólnie robić tym razem? Odkrywać historycznie i sentymentalnie Kozanów? A może uczyć się nowoczesnego rękodzieła na Ołtaszynie czy rodzinnie muzykować na Hubach? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o niezbędną infrastrukturę i bezpieczne warunki do działania. W mniejszych grupach, ale wciąż na lokalnym gruncie i we współpracy z osiedlowymi liderami i liderkami, zachęcamy Was do aktywności w naszym mieście!

Wybrane projekty z czterech obszarów otrzymają od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Jesteśmy gotowi na działanie w każdych warunkach – „na żywo”, online czy „hybrydowo”. Dlatego w swoich propozycjach projektów na jesień i zimę  możecie wykorzystać każdą z tych opcji. Na Wasze pomysły będziemy czekać do 15 września! Ale… najpierw musicie je wymyślić i prawidłowo złożyć.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Na wspólnych warsztatach połączymy się na platformie do wideokonferencji online. Linka otrzymacie od nas po mailowym zgłoszeniu na adres: mikrogranty@strefakultury.pl.  Musimy wiedzieć na jaką grupę się szykować, ale na pewno przyjmiemy wszystkich chętnych i chętne!

Na wstępie przypomnimy wam ekspresowo zasady programu, przedyskutujemy przykładowe działania, ale przede wszystkim wspólnie przejdziemy przez wniosek omawiając go na podstawie realizowanych z nami projektów. Szczegółowo omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych informacjach, które pozwolą na jasne przedstawienie idei Waszego pomysłu! Oczywiście będziemy czekać też na Wasze pytania, podyskutujemy o Waszych wątpliwościach, skonsultujemy pomysły. Dzięki spotkaniu z nami przekonacie się, że wypełnienie wniosku w Mikrograntach dla osób fizycznych i grup nieformalnych jest naprawdę proste!

Mikrogranty – Nabór III | Edycja 27.

Weź miasto w swoje ręce! | Mikrogranty Nabór III – wrzesień 2021 rusza już 1 września. Czas na wysłanie do nas Waszego pomysłu macie do 15 września (do końca dnia!). Jak zawsze macie wiele okazji, by inicjatywy z nami skonsultować – jesteśmy pod mailem i telefonem w dni powszednie od 9:00 do 17:00, a dodatkowo możecie się z nami umówić na żywo w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) na konsultacje - 1, 7, 9 oraz 14 września między 17:00 a 19:00 po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym lub telefonicznym.

Przed warsztatami zapoznajcie się z opublikowanymi przez nas dokumentami, regulaminami i materiałami pomocniczymi. Po 24 sierpnia udostępnimy Wam prezentację ze spotkania informacyjnego online, które tego dnia o 17:30 możecie obejrzeć na naszym profilu na FB.

Piszcie też i dzwońcie do nas, wszystkie kontakty znajdziecie na naszej stronie  bit.ly/mikrogranty-kontakty

Do zobaczenia na warsztatach i w mieście!