7.12.2023 Czwartek

Zakończenie roku w Firleju: coś dla dorosłych, dla najmłodszych!

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na ostatnie przed przerwą świąteczną wydarzenia w Firleju. Na jego zakończenie w grudniowym repertuarze dla dorosłej publiczności przygotowano spotkanie z Antykabaretem oraz koncert Kuby Dąbrowskiego, a dla najmłodszych spektakl „Szopka Kukiełkowa”.    

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

W piątkowy wieczór, 8 grudnia Strefa Kultury Wrocław zaprasza na spotkanie z młodym, ambitnym artystą, który pracuje z topką polskich artystów i właśnie szykuje solową EPkę. Kuba Dąbrowski to producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. W 2021 roku ukazał się jego pierwszy singiel „Gorszy Mood”. W swojej muzyce Kuba łączy indie-pop, alternatywny rock i nowe popowe brzmienia, a w tekstach wspomina swoje miłosne podboje i straty, szuka pogodzenia się z samym sobą i próbuje odkryć przed światem męskie, często niezrozumiane emocje. Gościem specjalnym na koncercie będzie wrocławska artystka Marcelina. Z końcem listopada ukazał się wspólny utwór Marceliny i Kuby – „Ballada smutna jak pies”, który zaprezentują w Firleju.

Podczas 125. Antykabaretu „Dobry Wieczór we Wrocławiu”, który nosi tytuł „W CIEMNO”, publiczność dowie się, jak funkcjonuje ludzkie ciało, gdy wyłączy się jeden ze zmysłów. Podobno jego funkcję przejmują pozostałe. Okazuje się, że w ciemnym pokoju człowiek staje się bardziej wrażliwy na dźwięk, zapach oraz dotyk. Wspólnie z Fundacją Katarynka, podczas 125. edycji, która odbędzie się 15 grudnia, organizatorzy sięgnęli po takie narzędzia, jak audiodeskrypcja i pętla indukcyjna Tym razem nasze zaproszenie kierujemy także do osób, które częściej doświadczają ciemności. Chcemy przy okazji tego spotkania poznać świat osób niewidomych i niedowidzących, spróbować zbliżyć się do ich wrażliwości – mówi Marek Kocot, założyciel i pomysłodawca cyklu.

W niedzielę, 17 grudnia Teatr Falkoshow, którego twórcą jest Krzysztof Falkowski, zaprezentuje spektakl z cyklu FIRLEJ DZIECIOM pt. „Szopka Kukiełkowa”. Historia opowiada o tym, jak zupełnie przypadkiem Lalkarz natyka się na starą tajemniczą walizę pełną drewnianych kukiełek. Niestety, widać po nich wyraźnie upływ czasu. Czy uda mu się je odnowić i tchnąć nowe życie tak, aby ponownie mogły odtwarzać sceny bożonarodzeniowej i noworocznej szopki? Warto zwrócić uwagę, że spektakl ten to tradycyjna forma teatru lalek, który w Polsce wywodzi się właśnie z szopki kukiełkowej.

Repertuar cyklu FIRLEJ DZIECIOM tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów, snują swoje historie, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości.

 

8.12, godz. 20:00: Kuba Dąbrowski 

Bilety: TUTAJ

15.12, godz. 19:00: 125. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: W CIEMNO

Bilety: TUTAJ

17.12, godz. 12:00: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Szopka Kukiełkowa”

(Wiek dzieci: 3+, czas trwania: około 40 minut)

Bilety: TUTAJ

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

 

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej