Login

Register

Login

Register

15.10.2020 Czwartek

Zamelduj się w Recepcji!

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na warsztaty i pokazy filmowe w samym sercu neonowego podwórka przy Ruskiej46!

fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Recepcja zlokalizowana jest w samym sercu najjaśniejszego podwórka we Wrocławiu – na Ruskiej 46. Taki adres zobowiązuje – neony od samego początku działania są w centrum naszych zainteresowań. Ich blask inspiruje rozmowy i nowe pomysły, odbija się w grafikach tworzących recepcyjne wystawy i nieprzerwanie wzbudza podziw. Dlatego Recepcja poświęca im najbliższe spotkanie z nowego cyklu ZARYS – czyli krótko, na dłuższy temat – o dizajnie!

Cykl spotkań i pokazów filmowych

Recepcja, wraz z Magdaleną Kruk i Jackiem Sterczewskim zaprasza na pokaz filmu „Neon” Erica Bednarskiego i rozmowę z Danielą Szymczak z Fundacji Neon Side. Film opowiada o warszawskiej kolekcji nenów na warszawskiej Pradze. Traktując neony jako przykład sztuki współczesnej, kuratorzy odkrywają polityczne znaczenie pozornie niewinnych, świetlnych znaków. W filmie wypowiadają się m.in historyk, David Crowley, kolekcjonerka neonów, Ilona Karwińska czy artyści: Stanisław Soczyński i Paulina Ołowska.

Po pokazie odbędzie się rozmowa o wrocławskich neonach z Danielą Szymczak – historyczką sztuki pasjonującą się starymi neonami, których wypatruje, gdziekolwiek się znajdzie. Daniela to miłośniczka wzornictwa z czasów PRL oraz Hanki i Rumcajsa. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Neon Side Wrocław. Jest także współautorką projektu galerii neonów przy ul. Ruskiej 46 i redaktorką publikacji „Neon Side. Wrocławskie neony”.

Kolejne wydarzenie z cyklu ZARYS  odbędzie się w środę, 21.10, o godzinie 18:00.
Obowiązują zapisy pod adresem recepcja@strefakultury.pl – liczba miejsc ograniczona!
Szczegóły TUTAJ 

Warsztaty muzyczne

Ważnym elementem programu Recepcji – klubokawiarni i coworkingu – są też działania warsztatowe z obszaru nauk humanistycznych, sztuki i designu. We współpracy z kolektywem Oramics został przygotowany darmowy cykl spotkań rozwijających muzyczne zdolności uczestniczek i uczestników. Do końca 2020 roku czekają na Państwa trzy warsztaty – pierwszy z nich poprowadzi DJka i dziennikarka Marta Malinowska (grająca pod pseudonimem Young Majli).

Warsztaty będą okazją do poćwiczenia zgrywania utworów i miksowania ich. Wspólnie lepiej poznamy funkcję pętli, filtry i nieoczywiste rozwiązania zawarte w CDjach. Wspólnie poszukamy pomysłów na nietypowe miksy, a dodatkowym ćwiczeniem będzie granie niezaplanowanych wcześniej back 2 backów, czyli tzw. „kawałek za kawałek”. Będziemy słuchać uważnie tego co dzieje się w utworach, wyłapywać ich niuanse i wykorzystywać je do oswajania się ze sprzętem.

Warsztaty mają charakter praktyczny, co oznacza, że uczestniczki i uczestnicy powinni przyjść na zajęcia z wybraną muzyką zgraną na pendrive za pomocą programu rekordbox.

Kolejne wydarzenie z cyklu Ornamic Sound Lab odbędzie się w czwartek, 22.10, o godzinie 17:00.
Obowiązują zapisy pod adresem recepcja@strefakultury.pl – liczba miejsc ograniczona!
Szczegóły TUTAJ

Coworking

Szukacie miejsca do twórczej pracy? Recepcyjną dobę zaczynamy o 10:00 rano, witając Was gorącą kawą i pysznymi kanapkami i ciastami. Dołączcie do kreatywnej ekipy skupionej wokół Ruskiej46, która nadaje rytm działań wrocławskiej alternatywy. Pracujemy przy wspólnym stole, wymieniając się inspiracjami i wiedzą – także podczas wydarzeń.

 #ZameldujSięwRecepcji!

- Czytaj także

p:33720