Login

Register

Login

Register

5.12.2018 Środa

Zimowy „Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” już dostępny

Przełom mijającego i nowego roku to chwila, gdy czas jakby spowalnia: moment na podsumowanie tego, co było i tworzenie planów na przyszłość; okazja, by złapać oddech i „naładować baterie”. Dla wrocławskich instytucji kultury świąteczne miesiące to jednak okres wytężonej pracy. Rzut oka na ich programy pokazuje, że choć ich zespoły cyzelują właśnie propozycje na nadchodzące dwanaście miesięcy, to zapraszają też na dziesiątki wydarzeń, które właśnie w grudniu i styczniu będą miały miejsce (w kalendarium znajdziecie ich ponad 170!).

Kulturalna zima

Okazji, by w okolicach Świąt czy Sylwestra wybrać się do muzeum albo galerii, nie zabraknie. A będą to wizyty niezwykłe. Na łamach „Niezbędnika” Viola i Piotr Krajewscy zachęcają (w ramach przygotowań do nadchodzącego Biennale Sztuki Mediów WRO) do wysłuchania wystawy „Polish Soundscapes”. W galerii Dizajn BWA Wrocław poszukać możemy sposobu, by w jak najciekawszy sposób się nudzić. Muzeum Miejskie zamieniło się zaś w dziką dżunglę, a to za sprawą barwnych prac urodzonego w Breslau rysownika Markusa von Gosena. Przechadzając się przyprószonymi śniegiem ulicami Wrocławia, warto zajrzeć i do otwartego po remoncie Mieszkania Gepperta, gdzie dialog między kolejnymi pokoleniami wrocławskich artystów inauguruje prezentacja prac Hanna Krzetuskiej i Karoliny Szymanowskiej. Jeśli mróz wam nie straszny, możecie wybrać się na dłuższy spacer – tropem projektów Adolfa Radinga, bohatera wystawy „WuWAg płynie do Ameryki” w Muzeum Architektury.

Zimowy „Niezbędnik” pomaga też nadrobić kulturalne zaległości, przypominając pięć miejsc kultury, które w tym roku pojawiły się na mapie Wrocławia. A jeśli wciąż nie potraficie się zdecydować, które z wydarzeń nęci was najbardziej, zajrzyjcie do kulturalnego horoskopu na rok 2019 – on odpowie na wszystkie wasze pytanie (nawet te, których balibyście się zadać).

Życzymy kulturalnego Nowego Roku!

Zespół Niezbędnych

Poczytaj online

O Niezbędniku

Jedyne tak obszerne wydawnictwo, w którym znaleźć można aktualne informacje o kulturalnym życiu Wrocławia. W każdym numerze czytelnicy mogą się zapoznać z ponad setką wydarzeń zgromadzonych w kalendarium oraz częścią publicystyczną – wywiadami, felietonami, artykułami lifestyle’owymi czy też nietypowymi przewodnikami po stolicy Dolnego Śląska. Magazyn wydawany jest w wersji dwujęzycznej (polsko-angielskiej), posiada też specjalny dodatek skierowany do mniejszości ukraińskiej. Bezpłatne egzemplarze Niezbędnika dostępne są w około 300 lokalizacjach w całym mieście.

Dowiedz się więcej: strefakultury.pl/wroclawski-niezbednik-kulturalny/

- Czytaj także

p:14826