Keiko Namura

Artists_In_Residence

Dziedzina: Fotografia Miasto rezydencji: Wrocław

Artystka urodzona w Hyogo (Japonia), ukończyła Visual Arts College w Osace i studiowała fotografię w Los Angeles. Jej autorska książka fotograficzna Deep South (1999) przedstawia korzenie Keiko z Okinawy i poświęca wiele uwagi wyjątkowym kolorom i bogatej emocjonalności. Od tego czasu kobiety i woda stały się motywami przewodnimi jej nadrzędnego tematu "życia". Fotografie Keiko eksplorują nieskończony cykl życia poza czasem i przestrzenią, a jej prace zostały opublikowane w czterech książkach fotograficznych i zaprezentowane w ponad 40 krajach. Nomura otrzymała nagrodę Newcomer's od Japońskiego Towarzystwa Fotograficznego w 1999 r., nagrodę dla początkującego fotografa na 16. Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym Higashikawa w 2000 roku, a w 2019 roku nagrodę Tadahiko Hayashi Prize. Artystka wizualna obecnie mieszka i pracuje w Tokio.

Kaiko Namura jest uczestniczką polsko-japońskiej wymiany dla fotografów i fotografek organizowanej przez BWA Wrocław ​Galerie Sztuki Współczesnej przy wsparciu EU-Japan Fest Japan Co​mmittee. ​

Na przełomie września i października 2021 roku, podczas 6-tygodniowego pobytu we Wrocławiu, artystka będzie realizowała projekty fotograficzne, zgodne ze swoimi zainteresowaniami i wybraną tematyką. Program AIR Wro Strefy Kultury Wrocław jest partnerem rezydencji.