11.05.2024 Sobota

ARS LATRANS Orchestra NOIR – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 11.05.2024
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 60 zł w przedsprzedaży do 1 kwietnia 2024
70 zł w przedsprzedaży od 1 kwietnia do 30 kwietnia
80 zł w sprzedaży od 1 maja
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
maj 11, 2024@7:00 pm – 9:00 pm
2024-05-11T19:00:00+02:00
2024-05-11T21:00:00+02:00

ARS LATRANS Orchestra to projekt, który powstał z potrzeby serca, by wspierać młodych twórców i inspirować. Ich najnowszy album, pełen tajemnic oraz napięcia nosi nazwę „Noir” i zabierze publiczność w podróż po mrocznych zakamarkach miasta.

Muzyka jest jak dźwięk złamanego serca. Uwodzi, przyciąga, a jednocześnie ostrzega, żeby trzymać się z daleka. Powietrze gęstnieje od dymu. Ktoś szepce coś, co sprawia, że serce bije szybciej. Nikt nie wie, jak ta opowieść się rozwinie, ale jedno jest pewne – w mieście pełnym zbrodni i tajemnic, żaden człowiek nie jest bezpieczny. ARS LATRANS Orchestra zabierze publiczność w podróż po pogrążonych w mroku ulicach, gdzie świat realny zaciera się ze snem. Artyści wielokrotnie udowodnili, że potrafią wzruszać i tworzyć niepowtarzalną atmosferę. Tym razem ich opowieści przepełniły tajemnica, napięcie, niepewność, samotność oraz moralne dylematy. Koncert w Firleju to jedna z pierwszych okazji, żeby usłyszeć na żywo utwory z płyty „Noir”, która miała premierę 23 lutego 2024.

ARS LATRANS Orchestra jest jedynym takim projektem muzycznym w Polsce, dającym przestrzeń wyjątkowym artystom, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć, ale także budować trwałe relacje. Ich spotkanie oraz wymiana energii są kluczowe. Projekt rozpoczyna się od wyjazdu na twórczy obóz, gdzie uczestnicy zamknięci przez kilka dni w jednym domu, wspólnie komponują muzykę. Trudno powiedzieć, kiedy oraz gdzie ten proces się kończy, ponieważ nawiązane relacje często przeradzają się w długotrwałe współprace w przyszłości. Skład projektu jest zmienny, podczas każdej edycji wybierani są artyści, którzy tworzą konceptualne kompozycje w ustalonym temacie. – Praca nad albumem to był naprawdę wyjątkowy czas. Wybierając skład, kierowałem się wyłącznie intuicją, cieszę się, że doprowadziło to do powstania tak unikalnego teamu. Wszyscy razem poznaliśmy się dopiero na obozie. To niesamowite, co udało nam się wspólnie stworzyć w zaledwie 4 dni. Mam nadzieję, że muzyka ta, będzie rezonować również z naszymi słuchaczami – opowiada Piotr Wykurz.

Piotr Wykurz jest założycielem Stowarzyszenia ARS LATRANS oraz projektu Orchestra, a przede wszystkim artystą i perkusistą, który komponuje w Clock Machine oraz ALO. Można usłyszeć go także na koncertach u boku: Janna i Dawida Tyszkowskiego.

Tegoroczny skład zespołu tworzy 8 wyjątkowych osobowości, w tym 2 wokalistki i 3 wokalistów, każda z unikalnym charakterem i fascynującą historią. Na scenie jako ARS LATRANS Orchestra NOIR wystąpią:

Antoni Olech (Tony Yoru)

Karolina Szałaśny (Szałaśny)

Konrad Nikiel (Koko die)

Martyna Baranowska (zespół nago)

Miłosz Szefner (Szefner)

Radek Baranowski (Serca)

Piotr Wykurz (Clock Machine)

Marcin Włodarczyk (zespół nago)

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej