6.10.2020 Wtorek

Mikrogranty: „Doznanie ciszy” – wykład o kulturze osób G/głuchych

Data: 6.10.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5)

październik 6, 2020@5:30 pm – 7:30 pm
2020-10-06T17:30:00+02:00
2020-10-06T19:30:00+02:00

Jak ułatwić osobom głuchym i słabosłyszącym funkcjonowanie w przestrzeni publicznej? W jaki sposób zintegrować ze sobą osoby, które dźwięki odbierają w pełni i tych, którzy słyszą je nieco słabiej lub w ogóle? Odpowiedzi na to ważne pytania, za sprawą projektu „Doznanie Ciszy”, poszukamy na Nadodrzu z artystką i animatorką Viktorią Tofan.

Dla takiej integracji ważnym elementem jest wiedza na temat kultury osób G/głuchych, dlatego 6 października zapraszamy do Łokietka 5 – Infopunktu Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5) na wykład, w trakcie którego będzie można poznać i dowiedzieć się więcej o historii i społeczności osób G/głuchych we Wrocławiu, a także o ich języku i życiu.

Wykład poprowadzi Wioletta Boczar-Dominiak: surdopedagog, terapeuta zajęciowy i specjalistka ds. kontaktu z osobami G/głuchymi. Od 2013 roku rzeczniczka studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami w DSW. Była wychowawcą młodzieży głuchej i słabosłyszącej w ośrodku szkolno-wychowawczym. Tłumaczy na język migowy warsztaty, oprowadzania i materiały video. Zajmuje się organizacją pokazów filmowych Adapter. Szkoli pracowników instytucji kultury z dostępności dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Na spotkanie obowiązują zapisy: doznanieciszy@gmail.com

Regulamin dostępny jest tutaj.
Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia skierowane jest do osób słyszących. Wykład organizujemy z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Termin spotkania może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej.

Więcej informacji o projekcie „Doznanie ciszy” TUTAJ

Pozostałe wydarzenia:

26.09, 10:00–14:00 | spacer badawczy po Nadodrzu z PJM, sprawdzający dostępność lokali usługowych dla osób głuchych i słabosłyszących / UWAGA! wydarzenie skierowane tylko do osób niesłyszących i słabosłyszących

8, 15, 22.10, 18:00–20:00 | warsztaty ceramiczne dla osób niesłyszących i słabosłyszących (z PJM)  / Szczegóły wydarzenia TUTAJ

10-11, 17-18, 24-25.10, 10:00–12:00 | kurs języka migowego (PJM) / Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Listopad (dokładna data wkrótce) spotkanie finałowe z prezentacją wywiadów oraz elementów powstałych w trakcie warsztatów i spaceru badawczego

Partner: Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
Projekt realizowany jest w ramach Edycji 23 Programu Mikrogranty