7.04.2024 Niedziela

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Król Maciuś”

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 7.04.2024
Godzina: 12:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 25 zł
Wiek dzieci: 4+
Czas trwania spektaklu: około 50 min.
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
kwiecień 7, 2024@12:00 pm – 1:00 pm
2024-04-07T12:00:00+02:00
2024-04-07T13:00:00+02:00

Cykl FIRLEJ DZIECIOM zaprasza na spektakl „Król Maciuś” w wykonaniu grupy O!Teatr. Historia opowiada o małym chłopcu, który musi stanąć na czele swojego królestwa i po drodze często wpada w niezłe opały. Spektakl pełen humoru gwarantuje świetną zabawę. Zachęca też do wspólnego działania, bo jak się okaże połączonymi siłami, można zdziałać naprawdę wiele.

Spektakl to opowieść o chłopcu, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Każda z nich niesie jakieś konsekwencje, nie tylko dla nas, ale i dla innych. Uff. Domyślacie się pewnie, że bohater nie raz wpadnie w tarapaty… Czy pomoże mu Felek — chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? Pomoc się przyda na pewno, bo media donoszą, że rządzący po sąsiedzku król chętnie rozszerzyłby swoje terytorium o Państwo Maciusia. A może będzie mógł liczyć na Waszą pomoc drodzy widzowie?

Grupa O!Teatr to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Nie jest on tylko biernym obserwatorem, razem z nimi wpływa na losy bohaterów spektakli. Każda interakcja ma sens i cel. Często opiera się na ćwiczeniach aktorskich, które uczą dzieci kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia.

Ponoć w czasie spektaklu „Król Maciuś”, publiczność przekona się, że dorosłość nie jest taka, jak nam się do końca wydaje. Wcale nie można robić tylko tego, na co ma się ochotę, a już na pewno nie jest tak, że nikogo nie trzeba pytać o zdanie. Czy aby na pewno?

 Na scenie wystąpią Marek Stawarz oraz Michał Wiewióra.

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów, snują swoje historie, rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej