Login

Register

Login

Register

21.10.2020 Środa

Haftujemy!: „Moja broszka” – warsztaty hafciarskie

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 21.10.2020
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Olga Budzan, fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
Październik 21, 2020@5:00 pm – 7:00 pm
2020-10-21T17:00:00+02:00
2020-10-21T19:00:00+02:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Haftujemy! Uczestnicy poznają ozdobną technikę wyszywania i wykonają haftowaną biżuterię. Tym razem królować będzie filc, miękki i miły w dotyku, świetnie nadający się do wyrobu błyskotek. Zaś za wzory posłużą nam niezwykłe ornamenty w stylu art deco. Olga Budzan, prowadząca warsztaty, wprowadzi zainteresowanych w świat pięknych detali i zapewnia, że będzie to świetna okazja by obdarować najbliższych rękodziełem! Zajęcia są zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które z igłą znają się nie od dziś.  

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

Wstęp bezpłatny, na spotkanie obowiązują zapisy: TUTAJ (zapisy od 14.10, od 12:00)

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów odkryjemy motyw łączki, wykonamy własne broszki, a także zagłębimy się w świat haftu japońskiego. Spróbujemy stworzyć idealne wypełnienie, a efekty wrześniowego buntowniczego spotkania zaprezentujemy podczas wystawy „Makatka wywrotowa” w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

Program:

21.10 | Moja broszka | zapisy od 14.10 | zapisz się!
18.11 | Hafty ze świata: Japonia | zapisy od 11.11
16.12 | Haft jak z Instagrama: Idealne wypełnienie cz. 2 | zapisy od 9.12

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

- Czytaj także

p:33688