6.10.2023 Piątek

Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 6.10.2023
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: Sprzedaż regularna: 90 zł

Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
październik 6, 2023@7:00 pm – 8:30 pm
2023-10-06T19:00:00+02:00
2023-10-06T20:30:00+02:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na koncert, który jest subiektywnym, świeżym spojrzeniem syna na fragment twórczości ojca oraz spotkaniem wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce, w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących (W. Korcz, J. Sent, J. Wasowski, J. Derfel).

Obok Kulki i Młynarskiego na scenie wystąpią znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk (m.in.: Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in.: Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).

Jan Młynarski o projekcie: „Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem.“

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej