19.05.2023 Piątek

Mundinova – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 19.05.2023
Godzina: 20:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
maj 19, 2023@8:00 pm – 9:00 pm
2023-05-19T20:00:00+02:00
2023-05-19T21:00:00+02:00

Zapraszamy na koncert zespołu Mundinova w Firleju!

Latem 2020 roku Mundinova zadebiutowała albumem „W drodze”, a w grudniu 2022 roku ukazał się drugi studyjny album zespołu „Fantom” z udziałem gości: Marcina Raka (perkusja), Szymona Miśniaka (perkusja) i Michała Żaka (saksofon, flet). 

Album „Fantom” to muzyczno-słowna opowieść, na którą składają się migawki wspomnień, tęsknot i doświadczeń, jakie pozostawił w wrażliwości i pamięci członków Mundinova czas ostatnich dwóch lat. Był to czas trwania, niepokoju, wnikliwych obserwacji, w którym okazało się, że „tu i teraz” waży więcej i znaczy więcej. Był to także czas pełen wielu inspiracji, twórczych spotkań i radości ze wspólnego grania muzyki bez intencji przekładania jej na kalkulację zysków i strat.

Album zawiera dziewięć autorskich kompozycji, w których słyszalne są  inspiracje jazzowe, etniczne, filmowe.

Zalążkiem do ich powstania był motyw kilku kołysanek, napisanych na potrzebę filmu fabularnego w reż. Barbary Napory. Pomysł ewoluował, przynosząc niespodziewane efekty i kierując twórczość zespołu w zupełnie nieznane rewiry, do tego stopnia, że pierwotne „kołysanki” stały się swoistymi manifestami.

„Fantom” to nastrojowa opowieść o emocjonalności, sensualności, ulotności. Wyraża niepokój o kondycję świata, zachęca do refleksji nad wolnością w życiu i w sztuce, zadaje pytania o iluzje i wyobrażenia, jakimi karmimy się w otaczającej nas rzeczywistości. Pyta też nieśmiało o istotę naszej bytności we wszechświecie. Każdy z nas nosi w sobie jakiś „fantom”…

Mundinova powstała w 2017 roku we Wrocławiu. Artyści chcieli połączyć sumy wzajemnych inspiracji oraz doświadczeń, aby tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, wrażliwą na słowo i przekaz. Zespół ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ Mundinova zwyciężyła podczas II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festivalu w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.

Trzon grupy stanowi trójka doświadczonych artystów: Dorota Kołodziej ‒ wokalistka i aktywna aktorka teatralna, Marzena Cybulka ‒ gitarzystka basowa i kontrabasistka oraz gitarzysta Michał Wilczyński. W koncercie zagrają także: Dariusz Kaliszuk – perkusja oraz Karol Gola – saksofony.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej