1.06.2024 Sobota

Orkiestra Mamy Śpiewamy i IMPART DZIECIOM – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 1.06.2024
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: Cena: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Kiedy:
czerwiec 1, 2024@6:00 pm – 7:00 pm
2024-06-01T18:00:00+02:00
2024-06-01T19:00:00+02:00

Mówi się, że potencjał muzyczny człowieka kształtuje się od dziecka. W kluczowym okresie rozwoju mali słuchacze potrzebują wartościowej muzyki, która będzie im towarzyszyć podczas codzienności. Gdzie ją znaleźć? W Impart Centrum 1 czerwca. Na koncercie zespołu Mamy Śpiewamy, na pewno jej nie zabraknie.

Mamy Śpiewamy to zespół z Warszawy, który tworzy i gra z myślą o dzieciach. Do tej pory wydali dwie płyty: „KOLOROWO” oraz „DOMOWE PIOSENKI”. Na każdej z nich znajdują się utwory, które rozwijają dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię muzyczną: swingi, bluesy, rock&rolle. Piosenki zespołu edukują, opowiadają o tolerancji, porach roku, ważnych dla dzieci sprawach, a wyjątkowa oprawa muzyczna sprawia, że fanami zespołu są nie tylko dzieci, ale i dorośli, edukatorzy muzyczni oraz melomani.

W pełnej odsłonie Orkiestra Mamy Śpiewamy liczy aż 10 osób i jest wyjątkowym zjawiskiem na dziecięcej scenie muzycznej. Gościnnie na ich płytach zaśpiewali między innymi Anna Dąbrowska, Anna Serafińska, Nick Sinckler.  Zespół koncertuje po całej Polsce na festiwalach dziecięcych, w centrach kultury, miastach dużych i małych, zdobywając nowych fanów i zyskując popularność. Muzycy zespołu na co dzień współpracują z czołówką artystów polskiej sceny muzycznej, a swoim doświadczeniem i pasją do muzyki dzielą się w projekcie Mamy Śpiewamy. 

Orkiestra Mamy Śpiewamy wystąpi w składzie:

Anna Szafraniec – śpiew,

Aleksandra Nowak – śpiew,

Tatiana Szafraniec – śpiew,  

Jacek Szafraniec – bas,

Paweł Szafraniec – bębny,

Kamil Barański – piano,

Michał Olesiński – gitara,

Marcin Gańko – saksofony/flet,

Rafał Gańko – trąbka,

Krzysztof Wojciechowski – nagłośnienie

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych koncertów oraz spektakli prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych i występy zespołów muzycznych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku oraz instrumentów, które ożywając w rękach artystów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl wydarzeń budował właśnie pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. Od 2023 roku wydarzenia odbywają się w Impart Centrum przy ul. Piłsudskiego 19, a także jako FIRLEJ DZIECIOM na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej