Login

Register

Login

Register

31.10.2021 Niedziela

Phillip Bracken (AU) – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 31.10.2021
Godzina: 20:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 15 PLN (przedsprzedaż)
20 PLN (w dniu koncertu)
Miejsce wydarzenia: Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46
50-079 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
październik 31, 2021@8:00 pm – 9:30 pm
2021-10-31T20:00:00+01:00
2021-10-31T21:30:00+01:00

W ostatni dzień października o godzinie 20:00  zapraszamy Was do Klubokawiarni Recepcja na koncert muzyka pochodzącego z Australii – Phillipa Brackena.

Muzyka Phillipa Brackena to mieszanka alternatywnego soulu, indie roots / world i ambient folku. Cechuje się rytmicznym i hipnotycznym stylem gry na gitarze, uzupełniona sugestywnym wokalem Phllipa.

O muzyku

Phillip Bracken w 2008 roku w Sydney pod okiem lokalnego gitarzysty i producenta Petera Northcote’a Bracken nagrał swoją debiutancką EPkę „Everything Looks Better in Candlelight” szybko przyciągnął uwagę radiowców w Europie i porównaniami do znanych artystów, od Roya Harpera po Bena Harpera, Neila Younga po Jeffa Buckleya i Nicka Drake’a po Davida Graya. Bracken przyjechał do Europy w 2012 roku, gdzie poznał Jacka Mielcarka, ikonę polskiego etno jazzu.

Trochę za plecami Australijczyka, multiinstrumentalista otrzymał demo, które finalnie, stało się „The Opole Session”. Entuzjastycznie nastawiony do tego nowego projektu Mielcarek zgromadził wokół siebie trzech wschodzących polskich „muzycznych synów”, a Bracken znalazł się w Radiu Opole, nagrywając album na żywo. „To było niesamowite przeżycie”, wspomina Australijczyk, poruszony intuicją i pasją muzyków. „Mieliśmy dzień na próby i dzień na nagrywanie”.
Live album, seria koncertów i festiwali sprawiły, że Bracken i jego rodzina przenieśli się do Polski 10 miesięcy później. „Jestem synem imigrantów. Przeprowadzałem się od najmłodszych lat i nie mogę powiedzieć, gdzie należę ”. Stwierdzenie to odbija się echem w różnorodnej palecie dźwięków Phillipa.

„Wolf Ahead Tiger Behind” to tytuł debiutanckiego, studyjnego albumu australijskiego songwritera Phillipa Brackena. Na krążku pojawili się tacy goście jak Robert Cichy oraz Jacek Mielcarek. „Wolf Ahead Tiger Behind” przemawia do wielu słuchaczy uduchowionym głosem Brackena owijającym się wokół jego kolorowo utkanych tekstów. Wspierany przez mistrzowskie trio muzyków Mateusza Szemraja, Denisa Dubielli i Wojciecha Lubertowicza WATB to podróż przez funk, ambient-folk, alt-country, indie-folk/rock i noir, gdzie delikatne harmonie i eteryczne banjo są przycięte na tle dziwacznych linii gitar i wirujących organów.

Zapytany o tytuł, zaczerpnięty z chińskiego przysłowia, Bracken odpowiada: „To przypomnienie, żeby nie bać się wszystkiego, co nas otacza – w przeciwnym razie nic nie osiągniemy”.

Bilety: 15 PLN przedsprzedaż / 20 PLN w dniu koncertu. Dostępne TUTAJ

* zakup biletu jest zgodny z akceptacją regulaminu wydarzenia.

Zajrzyjcie na profil FB Pihillipa Brackena.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku.

#ZameldujSięwRecepcji!

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:41711