14.12.2023 Czwartek

Przed premierą: Aleksandra Jeznach

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 14.12.2023
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 10 zł
Miejsce wydarzenia: ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. materiały prasowe

Kiedy:
grudzień 14, 2023@6:00 pm – 7:00 pm
2023-12-14T18:00:00+01:00
2023-12-14T19:00:00+01:00

Cykl „Przed premierą” zaprasza 14 grudnia na ostatnie w tym roku spotkanie w Firleju z piosenką aktorską i literacką. Swoją twórczość zaprezentuje Aleksandra Jeznach, przy akompaniamencie Filipa Kota.

 Aleksandra Jeznach obecnie mieszka w Gdańsku, ale wychowała się w malowniczym miasteczku na Mazurach, w Kętrzynie. Muzyka grała w jej sercu od najmłodszych lat, przeplatając się z marzeniami o karierze chirurga. Już jako ośmiolatka śpiewała dla osób niepełnosprawnych na Kętrzyńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej. W gimnazjum trafiła pod skrzydła nauczyciela informatyki, który pasjonował się teatrem, i to on wprowadził ją w świat poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, w których czuje się najlepiej. Od tamtej pory muzyka dla niej to nie tylko pasja, ale i największa miłość oraz siła. Ma na swoim koncie projekty z takimi muzykami jak: Krzysztof Antkowiak, Joanna Kondrat, Kamil Barański. Czynnie bierze udział w konkursach ogólnopolskich związanych z nurtem słowa pięknego. Wystąpiła w programie telewizyjnym „Szansa na sukces” w odcinku z twórczością Piotra Szczepanika. Dziś jest studentką trzeciego roku na Uniwersytecie SWPS w Sopocie na wydziale psychologii, gdzie po części spełnia marzenia, przygotowując się do zawodu lekarza nie ciała, ale duszy i wspaniale się w tym odnajduje, łącząc życie naukowe z muzyką.

Podczas koncertu z cyklu „Przed premierą” w klubie Firlej, Aleksandrze towarzyszyć będzie Filip Kot. Artysta jest pianistą, akompaniatorem, kompozytorem, kierownikiem muzycznym Najmniejszej Sceny Świata w Tarnowie oraz zespołu wokalnego Fermata. Zdobywca wielu nagród indywidualnych. Współtworzy z Dawidem Mikiem duet Szpetni, działający na pograniczu aktorskiej interpretacji piosenki i poezji śpiewanej. Zespół nagrodzony został ponad 100 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach, koncertują w całej Polsce i współpracują z krakowskim teatrem Loch Camelot. Filip jako akompaniator współpracował z wieloma artystami, m.in. z Renatą Przemyk.

„Przed premierą” to wyjątkowy cykl muzycznych spotkań w Firleju z młodymi obiecującymi artystami, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny. Spotkania są okazją do usłyszenia ciekawych interpretacji piosenki literackiej i aktorskiej. Gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca gatunku Bogusław Sobczuk.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej