16.11.2024 Sobota

VHS – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 16.11.2024
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 40 zł
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Fot. Agata-Lidia

Kiedy:
listopad 16, 2024@7:00 pm – 8:00 pm
2024-11-16T19:00:00+01:00
2024-11-16T20:00:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do Firleja, gdzie zespół VHS zabierze publiczność w muzyczną podróż do czasów pokolenia swoich rodziców. Młodzi, zdolni, przebojowi, lekko sentymentalni, z przejawami zaburzeń opozycyjno-buntowniczych, wyznawcy kolorowego ortalionu i praktycy łamania konwenansów.

VHS balansuje na pograniczu wielu gatunków, starając się umykać klasyfikacji i unikać szufladkowania ich muzyki. Niektórzy mówią, że można ich szukać w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka. Wczoraj tam byli, ale oni sami nie wiedzą, gdzie poniesie ich jutro. Często w swoich muzycznych podróżach zapuszczają się w lata 90., a nawet 80. i choć sentyment do tych czasów jest raczej domeną pokolenia ich rodziców, to jednak oni sami bardzo dobrze się w tym klimacie odnajdują. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami tamtych lat, a tym, co nowe i świeże.

Na swoim koncie mają całkiem sporo sukcesów. Zwyciężyli w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski. VHS jest laureatem także wielu konkursów oraz dzielił scenę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej – m.in. z Organkiem, Kaśką Sochacką, Kwiatem Jabłoni, Darią Zawiałow, Kasią Kowalska, Jamalem czy Happysad.

Rok 2023 był rokiem premier i nowości od zespołu VHS, które z powodzeniem zaprezentowali publiczności na festiwalu Next Fest Music Showcasee & Conference. Dotąd ukazały się cztery single – „Bez słów”, „Na marne”, „I tak” oraz „Chciałbym”. Przyszły rok zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie.

 

W skład zespołu wchodzą:

Maciej Rembikowski (wokal, gitara)

Jan Rembikowski (bas, instrumenty klawiszowe)

Artur Bobak (trąbka, gitara, syntezator)

Tymoteusz Słomiański (perkusja)

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej