11.04.2020 Sobota

Barbara informuje: w najbliższym czasie #zostańwdomu i dołącz do wydarzeń kulturalnych online!

Barbara jest z Wami i na bieżąco realizuje swój program! Nadal blisko uczestników, ale z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, pozostaje online.

Cykle wydarzeń w Barbarze realizowane były przede wszystkim z myślą o spotkaniu. Zarówno dla uczestników, jak i prowadzących oraz gości były to okazje do wymiany informacji oraz doświadczeń, a także wspólnego tworzenia i poznawania nieznanych dotąd faktów z 7 różnych światów – odpowiadających 7 cyklom prowadzonym w Barbarze.

Dzisiaj przestrzeń na Świdnickiej 8b, jest pozbawiona możliwości odwiedzania jej przez uczestników wydarzeń. Nie oznacza to jednak, że spotkanie się jest niemożliwe. Dzięki współpracy z PIK Wrocław oraz Visualdot.pl dotychczasowa realizacja programu ma swoją internetową kontynuację!

Spotkania, które odbywały się w ramach działań kulturalnych Barbary przybrały nową formułę: nagrań wideo i transmisji live. Oznacza to, że możecie dalej widywać ulubionych prowadzących i to kiedy chcecie!

Co już możecie obejrzeć?

Dogrywki: Pola Chobot & Adam Baran | LIVE

Tym razem gośćmi Maćka Przestalskiego, dziennikarza Radia RAM i Radia Wrocław Kultura, byli Pola Chobot & Adam Baran, najdzikszy wrocławski organizm muzyczny inspirowany bluesem! Spotkanie było nadawane live z przestrzeni Barbary.

Czym zajmują się muzycy w domu, „gdy na świecie mży” i co ma z tym wspólnego Jim Jarmusch? Jak wpływają na nich fizyczne, kwantowe tematy? Zobaczcie TUTAJ

Akademia Miejskiego Ogrodnika: Kwiaty i kociaki | LIVE

Prosto z prywatnej dżungli Filipa Marka, Pana Kwiaciarza, odbyła się transmisja live, podczas której przedstawił swoją kolekcję roślin doniczkowych.

Z nagrania możecie dowiedzieć się jak zadbać o zielonych pupili podczas kwarantanny. Które gatunki roślin są łatwe w uprawie, a których hodowlę warto przemyśleć? Z jaką rośliną nawet Pan Kwiaciarz ma trudności?

Prywatne zielone włościa i kociak Filipa Marka do obejrzenia TUTAJ. Dodatkowo! Materiał z odpowiedziami na liczne pytania zadawane podczas transmisji TUTAJ.

Tektura i papier: Spotkania z książką + domowe warsztaty
odcinek 1 | Kasia Bury pokazuje, jak czytać książki obrazkowe dzieciom

Katarzyna Bury, twórczyni cyklu warsztatów rodzinnych Tektura i papier, opowiada o unikalnej inicjatywie społecznej, dzięki której we wrocławskich instytucjach kultury pojawiły się półki z wyjątkowymi książkami dla dzieci. Taka półka dwa lata temu powstała również w Barbarze. Podczas spotkania Kasia prosto z czytelni Barbary przedstawia książki, które w niepowtarzalny sposób inspirują dzieci i dorosłych do wspólnej rozmowy.

Haftujemy: Zaczynamy od zera | premiera 1. odcinka!

Premierowa internetowa odsłona Haftujemy to kontynuacja wcześniejszych działań Olgi Budzan w Barbarze i w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, gdzie pracuje na co dzień. Pragnąc połączyć cykle, które prowadzi w obu instytucjach, czyli Haftujemy! i Hafty w ogródku, tworzymy cykl lekcji online przeznaczonych, jak zawsze, dla amatorów i nie tylko. Olga zaprasza do swojego mieszkania, by przybliżyć kwestie związane z podstawowymi ściegami oraz ich zastosowaniem. Podczas TEJ LEKCJI można dowiedzieć niemal wszystkiego na temat tkanin, igieł, tamborków, mulin, kordonków, naparstków…
Dodatkowo, pod filmem ciekawe linki!

Akademia Miejska: Jak w mieście zmienia się… klimat? | LIVE!

Joanna Panciuchin poprowadziła spotkanie z Krzysztofem Smolnickim z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego i prezesem Fundacji EkoRozwoju. Spotkanie transmitowane było na żywo z barbarowej sceny. Dyskusja dotyczyła przeciwdziałania postępującej katastrofie klimatycznej, czyli największemu z wyzwań, które stoi przed współczesnymi miastami. Skąd czerpać energię, aby nie niszczyć środowiska? Jaką role ma w tym wszystkim COVID-19? Spotkanie do obejrzenia TUTAJ.

Kolejne wydarzenie znajdziecie na naszej stronie na facebookowej stronie Barbary.
Więcej o cyklach dowiecie się TUTAJ.