Login

Register

Login

Register

20.08.2019 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Chwilowy odpoczynek przed intensywnym końcem wakacji!

Po długim weekendzie nieco spokojniejszy tydzień przed nami. W czwartek zapraszamy Was na Maślice, a w sobotę jak co tydzień czeka na was slow jogging na Wielkiej Wyspie. Poznajcie lepiej nasze najbliższe działania i przyłącz się do wydarzeń na Twoim osiedlu!

W wakacje nie zapominamy o dobrych manierach i nawykach! W trakcie trzech tematycznych spotkań w ramach projektu Etykieta w plenerze, czyli sąsiedzki bon ton na wesoło wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Maślic, zostaną opracowane scenariusze zachowań międzysąsiedzkich, które następnie będą odgrywane i filmowane. Finalnie zostaną zmontowane jako krótkie humorystyczne filmy instruktażowe. W czwartek 22.08 o 18:00 spotkamy przy placu zabaw na ulicy Mrągowskiej, by rozwiać wątpliwości odnośnie zasad panujących właśnie w takiej przestrzeni. Całość będzie uzupełniona o warsztat pierwszej pomocy. 

______________________

Każdy sobotni poranek z Mikrograntami oznacza w te wakacje wizytę na Wielkiej Wyspie. To tam, wraz z grupą Trimamy – Budzimy się pod niebem Wrocławia. Zaczniemy od odpowiedniej rozgrzewki, przejdziemy do slow joggingu i marszobiegu, a skończymy stretchingiem i… zdrowym poczęstunkiem. Ugości nas trasa biegowa „Między Mostami”. Najbliższe spotkania przy placu zabaw tuż obok pętli tramwajowej 24.08 – o 9:00! Tym razem truchtaniu towarzyszyć będzie pokaz gotowania zdrowych, sprzyjających aktywności fizycznej przekąsek.

______________________

Ruszamy z przygotowaniami do ostatniej w tym roku, 21. Edycji Mikrograntów, która między 1 a 15 września. Kolejne, tym razem jesienno-zimowe inicjatywy poznamy już na początku października, a 22 sierpnia możecie wziąć udział w pierwszym spotkaniu informacyjnym, na którym dowiecie się o szczegółach aplikowania do Mikrograntów, współpracy z nami, realizacji swoich pomysłów. Zapraszamy na 17:30 do Barbary (ul. Świdnicka 8b)! A kolejny tydzień zaczniemy poniedziałkowym spotkaniem dla mieszkańców i mieszkanek dawnej dzielnicy Krzyki – spotkamy się 26 sierpnia o 17:00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Sztabowej 98. Wpadnijcie ze swoimi pomysłami, chętnie skonsultujemy je z Wami.

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntówwww.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

- Czytaj także

p:21368