Login

Register

Login

Register

24.06.2020 Środa

LWOWRO: Anastasiia Savytska

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk i wiedzy – to kluczowe aspekty programu LWOWRO będącego częścią obszaru działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław.

Za nami drugie spotkanie reprezentantów środowiska kulturalnego ze Lwowa w sieci, podczas którego kontynuowaliśmy rozmowy o warsztacie pracy, metodach i formach współpracy projektowej menedżerów i menedżerek z Ukrainy. Możliwość bezpośredniej kooperacji w przestrzeni wirtualnej to świetna okazja, aby rozwinąć tematy, nad którymi chcielibyśmy pracować w przyszłych miesiącach. Poznajcie kolejną uczestniczkę projektu:

Anastasiia Savytska

Obecnie pracuje w Muzeum Historii Naturalnej we Lwowie, gdzie zajmuje się pracą naukową, programami edukacyjnymi, a także działaniami koordynującymi dynamiczny rozwój instytucji.

Angażuje się w projekty interdyscyplinarne stymulujące zainteresowanie nauką, wiedzą i sztuką. Wraz z zespołem programowym organizuje wydarzenia towarzyszące w muzeum, takie jak: laboratoria naukowe, wykłady, koncerty, performensy oraz projekty audiowizualne związane z życiem miasta. Ceniąc znaczenie i potrzebę wymiany doświadczeń, Anastasiia będąc uczestniczką projektu LWOWRO, chce skupić się na rozwoju przestrzeni zarządzania projektami kulturalnymi, a także spotkać ekspertów z Wrocławia wykorzystujących procesy kulturowe w środowisku miejskim.

„Cześć, nazywam się Nastya Savitska. Jestem uczestniczka projektu LWOWRO. Pracuję na wydziale muzealnictwa w Państwowym Muzeum Historii Naturalnej we Lwowie. Zajmuję się tworzeniem treści wystaw, programów edukacyjnych i różnych interdyscyplinarnych projektów kulturalnych. Lubię wielowymiarowość i głębię kultury Lwowa. Wszystkim odwiedzającym Lwów radziłabym, aby odkrywali piękną architekturę, próbując zanurzyć się we współczesnych procesach kulturowych miasta, które są dość różnorodne. Współcześni, lwowscy artyści naprawdę mogą Was zaskoczyć, nawet doświadczonych odwiedzających. Proces przejścia do rzeczywistości wirtualnej jest nieunikniony, ale nie może być zbyt wymagający. Myślę, że jest to jedna z przyczyn,  dla których możemy stracić pewną liczbę odbiorców. Kwestia jakości i wartości treści, które przenosimy do sieci, jest dziś niezwykle ważna. Te pytania wydają mi się teraz bardzo istotne. Komunikacja i tworzenie sieci kontaktów między ludźmi i instytucjami, życiem społecznym i zawodowym stają się integralnym aspektem procesów kulturowych. Dziękuję!” – mówi Anastasiia Savytska, uczestniczka programu LWOWRO.

Więcej o działaniach międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław TUTAJ.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30393