Login

Register

Login

Register

4.06.2020 Czwartek

LWOWRO: poznajcie Tetyanę Bey

Trwa wyjątkowy i kluczowy dla obszaru działań międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław program LWOWRO.

spotkanie online uczestników programu LWOWRO

Za nami pierwsze spotkanie w sieci, podczas którego poznaliśmy się i dzieliliśmy tematami, nad którymi chcielibyśmy pracować w kolejnych miesiącach. Obecna, nieprzewidywalna sytuacja inspiruje do niestandardowych działań i napędza do pielęgnowania twórczego potencjału uczestników programu. Będziemy nawzajem się uczyć i wspólnie rozwijać menadżerskie kompetencje! Z kim współpracujemy w tym roku? Poznajcie kolejną uczestniczkę programu:

Tetyana Bey

Obecnie pracuje w zespole programowym Muzeum Miejskiego Lwowa (Muzei Mista = MuMi), nowej przestrzeni kultury zlokalizowanej w podziemiach lwowskiego ratusza. Swoją przygodę z muzeum rozpoczęła trzy lata temu tworząc takie projekty jak: „Muzeum, które jeszcze nie istnieje”, „60 lat naszej ery medialnej”, „POP UP MUZEUM STOP/PLAY/REPEAT”, „ULEPSZONE DZIEDZICTWO”, „PRZECHODZIEŃ”. Od tamtego czasu pracuje z menedżerami kultury instytucji miejskich, niezależnymi kuratorami, artystami, pracownikami muzeów. Angażuje się w projekty rozwijające sieci lokalnych społeczności budujących tkankę miejską. Uczestnicząc w programie LWOWRO pragnie nawiązać międzynarodowe kontakty, a także dowiedzieć się, jak przedstawiciele wrocławskiej kultury pracują z mieszkańcami miasta.

„Cześć, nazywam się Tetyana Bey. Jestem menadżerką kultury ze Lwowa. Obecnie pracuję nad stworzeniem Muzeum Miejskiego w podziemiach lwowskiego ratusza. Będzie to nowa instytucja kultury i przestrzeń dedykowana wystawom interdyscyplinarnym. W lwowskiej kulturze najbardziej lubię atmosferę małego miasta, w którym wszyscy się znają. Poleciłabym odwiedzić różne części Lwowa, aby poznać go ze wszystkich możliwych stron. Nie, nie sądzę, że możemy w 100% przenieść kulturę do wirtualnej rzeczywistości. Potrzebujemy interakcji społecznych, aby poznać prawdziwych ludzi i przedmioty. Rzeczywistość wirtualna to dobry instrument, aby zobaczyć obiekty, które już nie istnieją, lub zaprojektować przyszłość.” – mówi Tetyana Bey, uczestniczka programu LWOWRO.

 

Więcej o działaniach międzynarodowych Strefy Kultury Wrocław TUTAJ.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30010