27.08.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Sierpień kończymy aktywnie!

Tydzień rozpoczynamy spotkaniami informacyjnymi zapowiadającymi III nabór do Mikrograntów i ruszamy z nowymi projektami. W weekend zapraszamy Was na bezgotówkowe targowisko na Ołbinie i spotkanie w ramach Bezpiecznej PSIjaźni we Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

27 sierpnia o godzinie 17:00 spotkamy się z Wami w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA (ul. Krzywoustego 286), a 30 sierpnia od 17:00 czekamy na Was w filii nr 5 MBP we Wrocławiu (ul. Namysłowska 5) i opowiemy o nadchodzącym, III i ostatnim w tym roku naborze Mikrograntów.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!1 września ruszamy z naborem do naszego ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw.

Od 1 do 15 września będziecie mogli zgłaszać do nas Wasze pomysły.

Więcej o naborze i spotkaniach na naszym Facebooku i na stronie www.

31 sierpnia rozpoczynamy projekt „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska”. Będzie to jednodniowa gra miejska z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego, której scenariusz opracujemy wspólnie na trzech spotkaniach organizacyjnych. Zbieramy 12-14 osobową grupę, która na swoich rowerach lub na rowerach miejskich chce aktywnie spędzić czas biorąc udział w konkurencjach, a przy okazji poznać historię i przyrodę odwiedzanych miejsc.

Spotkania organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w grze:
- 31 sierpnia,
- 7 września,
- 14 września,
w Kawiarni Sąsiedzkiej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 17:00

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy: rodziców z dziećmi, dziadków i opiekunów z wnukami!
Więcej informacji FB: Którędy Droga i pod adresem: sylwia.magdalena.swierczynska@gmail.com

W sobotę, 1 września, zapraszamy na piknik sąsiedzki na Lipie Piotrowskiej!

Piknik jest początkiem kolejnych działań, z którymi właśnie ruszamy w mieście. W trakcie projektu „To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy” mieszkańcy będą tworzyć własną gazetkę osiedlową!  Wydarzenie rozpoczynamy o godzinie 14.00 zapisami na bieg dzieci, który odbędzie się o 15.00. O 16.00 czeka nas kolejne wyzwanie, jakim będą warsztaty dla najmłodszych (6-13 lat).

To nie koniec atrakcji... Dla dorosłych będzie to doskonała okazja do chwili wytchnienia wśród okolicznej zieleni i poznania nowych sąsiadów podczas sąsiedzkiego piknikowania!

1 września 14:00 – 19:00 | Sąsiedzki Pikinik

Teren przy Radzie Osiedla, Tymiankowa 3

Więcej informacji:

nalipieniemalipy@gmail.com i mikrogranty@strefakultury.pl

2 września zapraszamy Was na ostatnie spotkanie w ramach projektu „Ołbiński Ogród Otwarty: wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!”

Targowisko. Wymiana działkowych plonów, sprzętów i pomysłów

Czy w Waszych piwnicach, szafkach lub pawlaczach zalegają i kurzą się słoiki z przetworami? Być może na Waszej działce był w tym roku urodzaj i macie nadmiar działkowych plonów (warzyw, owoców, roślin, sadzonek, czy kwiatów)? Może macie działkowe sprzęty i narzędzia, których nie używacie? Przyjdźcie na bezgotówkowe targowisko na Ołbinie, wymieńcie się z innymi i zyskajcie to, czego potrzebujecie.

Będziemy czekać na Was ze stolikami gotowymi by je zapełnić wszystkim tym, czym chcecie się wymienić. Udostępnimy Wam stoliki, ale mamy ich ograniczoną liczbę, więc zapisujcie się na nie (przez stronę FB bądź na stronaolbin@gmail.com) lub przyjdźcie ze swoimi.

Targowisko ma charakter bezgotówkowej wymiany.

2 września 11:00 – 14:00 | Targowisko

Skwer Ludzi ze Znakiem „P”

Więcej informacji o projekcie na FB: Ołbiński Ogród Otwarty

2 września po raz ostatni spotykamy się też z Katarzyną Szakowską z „Bezpiecznej PSIjaźni”. Tym razem odwiedzimy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Jeśli zastanawiacie się nad adopcją psiaka, to spotkanie z Kasią będzie dla Was dobrą okazją żeby dowiedzieć się więcej na ten temat. Po południu widzimy się w Parku Zachodnim na pikniku. Dla komfortu wszystkich czworonogów, w Schronisku spotykamy się bez własnych psów,  w parku będą one oczywiście mile widziane!

2 września | Spotkanie w Schronisku i piknik w Parku

godz. 11:00 | spotkanie w schronisku, ul. Ślazowa 2
godz. 15:00 | piknik z czworonogami, Park Zachodni, pomiędzy ulicą Pałucką i Ślężańską

Kontakt do organizatorów:
bezpiecznapsijazn@gmail.commikrogranty@strefakultury.pl
FB Bezpieczna PSIjaźń

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Do zobaczenia w mieście!