Login
Register

Login
Register

19.07.2018 Czwartek

WRO Res: nabór na rezydencję dla artystów z Austrii

Autor: Strefa Kultury Wrocław

W 2016 roku Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Centrum Sztuki WRO i Strefa Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro rozpoczęły program rezydencyjny skierowany do artystów, kuratorów i mediatorów sztuki, którzy żyją i tworzą w Austrii, a ich głównym obszarem działań jest sztuka mediów. Od początku działania WRO Res we Wrocławiu gościliśmy m.in. Katharinę Swobodę (październik 2016) oraz Birgittę Bödenauer (październik - listopad 2017). W tym roku kontynuujemy naszą współpracę i ponownie zachęcamy twórców z Austrii do zgłaszania się na rezydencję we Wrocławiu.

Rezydencja koncentruje się wokół takich formatów, strategii i tematów, jak wideo, dźwięk, instalacja, wydajność, performans, digitalizacja, archiwizacja, przestrzeń publiczna, site-specificity, uczestniczenie. Jednym z celów programu WRO Res jest też otwarcie rezydencji na współpracę z publicznością Centrum Sztuki WRO. Wybrani rezydenci mogą zatem przygotować warsztaty, prezentację pracy w procesie lub wydarzenia w formule performatywnej, w których odniosą się do swojej codziennej praktyki i badanych zagadnień, a przede wszystkim do kwerendy w Archiwum WRO.

Organizatorzy podczas rezydencji zapewniają mieszkanie w centrum Wrocławia, przestrzeń do pracy w Centrum Sztuki WRO, grant w wysokości 700 euro, zwrot kosztów podróży do 250 euro, budżet do 200 euro oraz pełne wsparcie merytoryczne, produkcyjne i promocyjne.

Słowa klucze: sound art, sztuka mediów, programowanie, archiwum, realizacje site-specific, komunikacja, współpraca, live act, performance, mediacja i krytyka sztuki, angażowanie publiczności.

APLIKUJ

Harmonogram:

Termin składania aplikacji: 7.09.2018

Ogłoszenie wyników: 14.09.2018

Rezydencja: 15.10-18.11.2018

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:11748