21.04.2020 Wtorek

Zostań w domu z kulturą i zajrzyj do Barbary online

Rozmowa o obecnej sytuacji we wrocławskiej gastronomii, wideoporady związane ze skuteczną pielęgnacją roślin, książkowe polecanki, a także spotkanie z zespołem Bluszcz. Strefa Kultury Wrocław w drugiej połowie kwietnia zaprasza na kolejne wirtualne wizyty w Barbarze!

fot. Marcin Szczygieł

Zlokalizowana przy ul. Świdnickiej 8b Barbara już od prawie miesiąca jest zamknięta dla odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że spotkanie się jest niemożliwe – dzięki współpracy z PIK Wrocław oraz Visualdot.pl dotychczasowy program ma swoją internetową kontynuację! Spotkania, które odbywały się w ramach działań kulturalnych Barbary przybrały nową formułę: nagrań wideo i transmisji na żywo, które dostępne są na facebookowym profilu Barbary.

O muzyce i kwiatach

We wtorek 21 kwietnia o godz. 18:00 gościem kolejnej odsłony Dogrywek będzie zespół Bluszcz. Wrocławski duet, świeżo po wydaniu covera Maanamu „Wyjątkowo zimny maj”, opowie o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych utworach z dzieciństwa i muzyce, która obecnie towarzyszy im w trakcie przymusowego siedzenia w domu. Rozmowę na żywo poprowadzi Maciej Przestalski, dziennikarz Radia RAM i Radia Wrocław Kultura.

Z kolei 23 kwietnia o godz. 17:00 z kamerą odwiedzić będzie można domową dżunglę Filipa Marka, prowadzącego cykl Akademia Miejskiego Ogrodnika. Pan Kwiaciarz w czwartkowe popołudnie zaprosi na „Kwiatowy koktajl” czyli wideoprezentację różnych przepisów na udaną pielęgnację domowych roślin. Pan Kwiaciarz zaserwuje też porcję informacji o tym, jak skutecznie podlewać swoich zielonych pupili, tak, by na drugi dzień nie mieć kaca… moralnego!

Przygoda z książką i podróż do wyśnionego miasta

Już wkrótce widzowie Barbary będą mieli także okazję na spotkanie się z Katarzyną Bury, twórczynią cyklu Tektura i papier. Podczas drugiego odcinka wideocyklu przedstawi ona wyjątkowe propozycje książkowe dla dzieci, a także weźmie na warsztat alfabety i litery oraz prastary, nierozwiązany dotąd problem: jak naprawdę wyglądał Czerwony Kapturek? Premiera materiału zaplanowana jest na sobotę  25 kwietnia.

Ostatni dzień  miesiąca będzie też szansą na oderwanie się na chwilę od rzeczywistości. Podczas drugiego wirtualnego spotkania Akademii Miejskiej (30 kwietnia o godz. 18:00) Joanna Panciuchin wraz z Michałem Dudą z Muzeum Architektury zastanowią się jak tworzy się miasto z fantazji. Widzowie posłuchają o fantastycznych i czasem szalonych wizjach perfekcyjnych metropolii, wspólnie poszukają też odpowiedzi na to, w jaki sposób powinno wyglądać miasto idealne na czas pandemii.

Szczegóły wszystkich spotkań i relacje na żywo dostępne są na facebookowym profilu Barbary.

HARMONOGRAM:

21.04, 18:00 | Dogrywki: Bluszcz | LIVE
Maciek Przestalski rozmawia z muzykami

23.04 , 17:00 | Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Kwiatowy koktajl” | LIVE
Filip Marek pokazuje, jak pielęgnować rośliny domowe

25.04, 11:00 | Tektura i papier: „Od czego zacząć”?
odcinek 2: Kasia Bury przedstawia wyjątkowe propozycje książkowe dla dzieci

30.04, 18:00 | Akademia Miejska: „Jak tworzy się miasto… z fantazji?” | LIVE