15.12.2023 Piątek

125. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: W CIEMNO

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 15.12.2023
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
grudzień 15, 2023@7:00 pm – 10:00 pm
2023-12-15T19:00:00+01:00
2023-12-15T22:00:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza 15 grudnia do Firleja przy ulicy Grabiszyńskiej 56 na Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Edycja zimowa nosi tytuł „W ciemno” i jest wyjątkowa, ponieważ podczas jej realizacji organizatorzy wraz z Fundacją Katarynka sięgną po takie narzędzia jak elementy audiodeskrypcji oraz pętla indukcyjna.

Boicie się zaryzykować? Słusznie – odpowiada Marek Kocot, założyciel i pomysłodawca cyklu. W ciemnym pokoju może czaić się wszystko. I zło i dobro, uśmiech i łzy, nagroda i kara. A jednak często jesteśmy gotowi jest podjąć to wyzwanie. Wiele naszych wyborów życiowych było dokonywanych „w ciemno”, niejedna i niejeden spośród nas był na randce „w ciemno”, wielu inwestorów umawia się z developerem „w ciemno”. Ekscytuje to, co niepewne – dodaje.

Jak funkcjonuje ludzkie ciało, gdy wyłączy się jeden ze zmysłów? Podobno jego funkcję przejmują pozostałe. Okazuje się, że w ciemnym pokoju człowiek staje się bardziej wrażliwy na dźwięk, zapach, dotyk. Czy to prawda? A może o tym, czego nie widać, da się opowiedzieć? Publiczność przekona się o tym wspólnie 15 grudnia podczas 125. Antykabaretu.

Antykabaret jest miejscem spotkania i sposobem na spędzenie wspólnie dobrego wieczoru we Wrocławiu. Tym razem nasze zaproszenie kierujemy także do osób, które częściej doświadczają ciemności. Chcemy przy okazji tego spotkania poznać także świat osób niewidomych i niedowidzących, spróbować zbliżyć się do ich wrażliwości – mówi Marek Kocot.

Dlatego wspólnie z Fundacją Katarynka, podczas tej edycji organizatorzy sięgnęli po takie narzędzia, jak audiodeskrypcja (zaplanowano wspólne zwiedzanie sceny Firleja po ciemku) i pętla indukcyjna (z myślą o tych, którzy słabiej słyszą).

Na scenie Antykabaretu wystąpią: Anna Malek, Ścibor Szpak, Łukasz Iwaniuk, Marek Kocot, Waldek Maszyński, Paweł Ostrowski, Kuba Luboiński, Michał Bober i Kilka Czułości…

Marek Kocot to aktor, autor scenariuszy, reżyser, Ojciec Założyciel Antykabaretu i Wrocławskiego Teatru Plenerowego. Jako aktor związany ze scenami Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Współczesnego i Teatru CAPITOL we Wrocławiu. Autor sztuk: „Ogród Rogaczy”, „Audiotele”, „Pomarańczyk”, „Mikołaj z Czarnolasu”.  Współautor scenariusza „Trzech Muszkieterów” w TM CAPITOL. Kiedyś Pan Pogodny, czyli prezenter prognozy pogody w TVP. Dożywotni „MAISTER SZTUKI” (zgodnie z oryginałem dyplomu wrocławskiej PWST).

Antykabaret współfinansowany jest ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Wrocław.

 125. Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” będzie wydarzeniem realizowanym

z audiodeskrypcją oraz pętlą indukcyjną.

Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” to cykl spotkań artystyczno-kulturalnych zapoczątkowany 13 lutego 2011 roku w kawiarni Ristorante Con Vivio. Artyści związani ze sceną Teatru Capitol oraz ich przyjaciele spotykają się raz w miesiącu w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56, by spędzić wspólnie dobry wieczór. Antykabaretowi twórcy na pierwszym miejscu stawiają interakcję i niewymuszoną wymianę energii z Widzami, którzy mają wpływ na klimat i przebieg zdarzeń – na przykład wybierając zakończenia scenek czy pisząc teksty występującym. Na Antykabaretowej scenie zobaczymy osoby stricte związane z kabaretem, jednak twórcy cyklu postawili sobie za cel prezentować również osobistości Wrocławia, które choć na co dzień zajmują się zawodowo czymś innym, posiadają szczególny dar zjednywania sobie audytorium. Wszyscy wykonawcy robią „swoje najlepsze”: śpiewają, tańczą, prezentują skecze, scenki, wygłupiają się w jednym celu – by „Dobry Wieczór we Wrocławiu” nie pozostał jedynie sloganem znanym z neonu witającego gości przy Dworcu Wrocław Główny.

 

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej