25.06.2022 Sobota

czerwiec 25, 2022@8:00 pm – 9:00 pm
2022-06-25T20:00:00+02:00
2022-06-25T21:00:00+02:00

Zapraszamy na kolejny koncertowy wieczór z cyklu Idzie nowe! Leszek Możdżer przedstawia. Na scenie w podwórku Impartu wystąpi Kuba Płużek Quartet w składzie: Kuba Płużek (fortepian), Max Mucha (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja), Marek Pospieszalski (saksofon).

Idzie nowe! to wyjątkowy cykl, którego formuła zdecydowanie wykracza poza ramy zwykłego koncertu. Leszek Możdżer postanowił zapraszać do Impartu młodych pianistów – w konfiguracjach, w których czują się najlepiej. Zaproszony gość nie tylko zagra swój set, ale również opowie o sobie, swoim warsztacie, inspiracjach. Towarzyszyć mu będzie Leszek, który zapowiada, że po oficjalnym koncercie chętnie dołączy do muzyków i wspólnie rozpoczną improwizacje.

KUBA PŁUŻEK to urodzony w Krakowie w 1988 roku kompozytor i pianista jazzowy. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Jest jednym  z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele nieszablonowych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Kuba Płużek nagrał ponad dwadzieścia płyt. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem, Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

MAX MUCHA

Urodzony w 1989 w Częstochowie. Kontrabasista, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Jazz Institut Berlin. Aktywny na polskiej i europejskiej scenie, współpracuje m.in. z Dominikiem Wanią, Loganem Richardsonem, Christianem Scottem, Adamem Strugiem, Eliasem Stemesederem, Mateuszem Pospieszalskim, Laurą Winkler. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Berlin JazzFest, Delhi Jazz Festival.

MAREK POSPIESZALSKI

Ogromny wpływ na jego rozwój ma muzykująca rodzina, oraz środowisko skupione wokół zespołu Tie Break w którym gra jego ojciec. W ślad za nim za swój główny instrument obiera saksofon. W wieku 17 lat zaczyna grać w zespole trębacza Antoniego Gralaka, od tamtej pory nieprzerwanie funkcjonuje jako muzyk. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi własny kwartet (z Eliasem Stemesederem, Maksem Muchą i Maxem Andrzejewskim) Jest członkiem kwintetu Wojtka Mazolewskiego, kwartetu Kuby Płużka i kwintetu Mateusza Pospieszalskiego. Znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów w Europie zatytułowanej „25 unerhörte kommende Großen”, którą niemiecki magazyn JAZZ THING opublikował z okazji swojego 25-lecia. Jego muzyczna baza to muzyka improwizowana, eksperymentalna i współczesny jazz choc jest otwarty i czerpie ze wszelkich muzycznych gatunków czego dowodem jest współpraca z muzykami sceny hiphopowej, elektronicznej rockowej i popowej.

DAWID FORTUNA

Urodzony w 1988 roku, absolwent bydgoskiej szkoły muzycznej, kontynuował naukę w krakowskiej akademii muzycznej. Swoje umiejętności zawdzięcza wspaniałym pedagogom do których należą Maciej Korpal, Mirosław Żyta, Jan Pilch oraz genialnym muzykom z którymi miał okazję współpracować , m.in. Janusz Muniak , Zbigniew Namysłowski , Zbigniew Wegehaupt, Adam Pierończyk, Michael Patches Stewart, Leszek Możdżer, Dominik Wania, Adam Bałdych, Paweł Kaczmarczyk, Sebastian Bernatowicz, Jerzy Małek.

Regularnie występuje z: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, New Bone, NSI Quartet, Kuba Płużek Quartet,  DoMinik Wania Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Colective.

Tagi:

Impart