5.11.2022 Sobota

IMPART DZIECIOM: spektakl „Miejsce, w którym nic nie jest stracone” (PREMIERA)

Data: 5.11.2022
Cena biletu: 20 zł
Miejsce wydarzenia: Impart, scena w galerii, ul. Mazowiecka 17
listopad 5, 2022@12:00 pm – 1:30 pm
2022-11-05T12:00:00+01:00
2022-11-05T13:30:00+01:00
IMPART DZIECIOM i Teatr Kombinat zapraszają na spektakl o tęsknocie za bliskimi, którzy zmarli, oparty na opowiadaniu Isaaca Bashevisa Singera.

Jest to historia ciekawego świata i rezolutnego chłopca, lubiącego zadawać filozoficzne i egzystencjalne pytania.
Menasze który był sierotą, wychowywanym przez ciotkę Dwosię i wuja Mendla, bardzo tęsknił za swoimi rodzicami. Pewnego dnia, pokłóciwszy się z ciotką, wybiera się do lasu na samotną wyprawę. W lesie przeżywa różne przygody, dociera do tajemniczego zamku i dostaje odpowiedzi na nurtujące go kwestie.

„Miejsce, w którym nic nie jest stracone” to piękna, refleksyjna, niosąca światło i nadzieję opowieść o tak trudnym wydarzeniu jakim jest śmierć bliskich, ale także o sensie życia i o łączności pokoleniowej.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia

Reżyseria: Katarzyna Baraniecka
Scenografia: Sebastian Siepietowski
Asystent scenografa – Kacper Łyszczarz
Choreografia Magdalena Górnicka – Jottard
Muzyka: Przemysław Michalak
Obsada: Marek Kocot, Kornel Sadowski, Katarzyna Baraniecka
Wiek: spektakl dedykowany osobom od 7 roku życia
Czas trwania spektaklu: 40 min

Po każdym spektaklu odbędzie się warsztat tematyczny. Strata, przemijanie, śmierć to trudny, ale dotyczący każdego temat, który w naszej kulturze wciąż pozostaje tabu. Nie jest łatwo o nim rozmawiać, szczególnie z dziećmi, ale mamy nadzieję, że warsztat stanie się pobudką do podjęcia głębszego dialogu.

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mailowy minimum tydzień wcześniej: teatrkombinat@gmail.com . Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.

Tagi:

Impart