12.06.2021 Sobota

Mikrogranty: „Koło Gospodyń Miejskich” – warsztaty rękodzielnicze

Data: 12.06.2021
Wstęp: wolny
Cena biletu: Wstęp wolny, obowiązują zapisy
Miejsce wydarzenia: skwer św. o. Damiana de Veuster

czerwiec 12, 2021@12:00 pm – 6:00 pm
2021-06-12T12:00:00+02:00
2021-06-12T18:00:00+02:00

Czym jest arm knitting? Od czego zacząć przygodę z szydełkowaniem? W jaki sposób działa maszyna do szycia i czy można coś zrobić z nitką, nie posiadając żadnych narzędzi? Rozwiązania tych i wielu więcej rękodzielniczych zagwozdek poszukamy razem z Joanną Stefanowską, która zaprasza gospodynie, gospodarzy oraz wszystkie dzieciaki ze Szczepina na cykl warsztatów w „Kole Gospodyń Miejskich”!

Autorka projektu chcąc podzielić się swoją rękodzielniczą pasją z mieszkankami i mieszkańcami Szczepina, przygotowała cykl spotkań dla dzieci oraz serię warsztatów dla dorosłych, dzięki którym odkryć będzie można tajniki przeróżnych różnych technik rzemieślniczych. Wszystko to pod czujnym okiem osiedlowych ekspertek, które pomogą w trakcie wydarzeń i podzielą się swoim doświadczeniem i poradami.

12 czerwca czeka nas podwójna dawka rękodzieła!

W samo południe zapraszamy na skwer św. o. Damiana de Veuster wszystkie dzieci ze Szczepina do odkrycia tajników krawiectwa! Zaczniemy oczywiście od bezpiecznego zapoznania się z igłami, nitkami i guzikami, a potem poznamy różne techniki krawieckie i wykonamy zabawnego kocura! Z kolei dorosłych zapraszamy w to samo miejsce o godzinie 16:00 na naukę haftu od podstaw. Tajniki tej metody, wzory oraz garść porad przedstawi nam Olga Budzan.

Na spotkanie obowiązują zapisy mailowe (od 5 czerwca): rekodzielonaszczepinie@gmail.com

To jednak nie koniec rękodzielniczych wyzwań w Kole Gospodyń Miejskich! O pozostałych warsztatach dla dzieci i dorosłych przeczytasz więcej TUTAJ

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzeń TUTAJ:

Do zobaczenia przy rękodziele!

Partnerzy wydarzenia: Serce Szczepina, LA Czapa Kabra, Refkaart, Seniorki z Klubu Promyk, Paulina Sobczak

Projekt jest realizowany w ramach 25. Edycji Mikrograntów