14.03.2024 Czwartek

Przed premierą: Ula Zubek

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 14.03.2024
Godzina: 18:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 10 zł
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Kiedy:
marzec 14, 2024@6:00 pm – 7:00 pm
2024-03-14T18:00:00+01:00
2024-03-14T19:00:00+01:00

Strefa Kultury Wrocław oraz Bogusław Sobczuk zapraszają do Firleja na spotkanie z młodą i bardzo utalentowaną artystką – Ulą Zubek. Do występów warszawiankę od zawsze przygotowywał tata, a pomimo braku wykształcenia muzycznego udało jej się zwrócić zarówno uwagę jurorów wielu konkursów, jak i publiczności.

Ula Zubek ma 19 lat i pochodzi z Warszawy. Śpiewa i występuje na scenie od najmłodszych lat. Bierze udział w przeróżnych festiwalach piosenki od 7 roku życia. Mimo że nigdy nie była w szkole muzycznej ani nie chodziła regularnie na lekcje śpiewu, została zauważona przez jurorów na wielu konkursach. Młodą artystkę od dziecka do występów przygotowywał tata, który zaszczepił w niej miłość do polskiej piosenki literackiej i aktorskiej. Najbliższa jest jej twórczość Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. To w ich utworach odnajduje cząstkę siebie i może przekazać swoje uczucia dzięki ich tekstom i muzyce. – Mimo wieloletniego muzycznego stażu nadal okropnie stresuje mnie każdy występ, ale kiedy wychodzę na scenę, wiem, że to dokładnie to miejsce, w którym chcę teraz być – mówi Ula Zubek. – Na co dzień z dbałości o słowo studiuję logopedię na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego – dodaje artystka.

Podczas koncertu Uli akompaniował będzie Dominik Światkowski, człowiek wielu talentów. Jest wykształconym muzykiem, jego głównym instrumentem jest klarnet. Nie przeszkadza mu to jednak być także świetnym pianistą akompaniującym. Obecnie współpracuje między innymi z Edytą Geppert. Ponadto ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie, a specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej w muzyce.

Przed premierą to wyjątkowy cykl muzycznych spotkań w Firleju z młodymi obiecującymi artystami, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny. Spotkania są okazją do usłyszenia ciekawych interpretacji piosenki literackiej i aktorskiej. Gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca gatunku Bogusław

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej