21.11.2021 Niedziela

Rycerzyki w Recepcji! – koncert

Data: 21.11.2021
Cena biletu: 20 PLN (przedsprzedaż)
30 PLN (w dniu koncertu)
Miejsce wydarzenia: Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A

listopad 21, 2021@8:00 pm – 9:30 pm
2021-11-21T20:00:00+01:00
2021-11-21T21:30:00+01:00

Rycerzyki zagrają w Recepcji!  Będzie to koncertowa premiera trzeciego albumu Rycerzyków pt. „Zniknij na zawsze” (wyd. Thin Man Records). Ten sophisti – popowy zespół z Krakowa wystąpi w niedzielę 21 listopada o godzinie 20:00.

Pierwsze dwa albumy Rycerzyków: frywolne, płynące beztrosko debiutanckie „Rycerzyki” (2015) będące zbiorem bezpretensjonalnych, nastoletnich i nieco szaleńczych w duchu popowych perełek oraz „Kalarnali” (2018, wyd. Thin Man Records), skręcające w bardziej psychodeliczne, senne, prog – popowe rewiry – opowieści z odludnej zimowej krainy, były przyjęte z entuzjazmem przez fanów i krytykę. Melodyjne, bogate brzmieniowo i literacko, misternie zaaranżowane piosenki, swobodnie łączące klimat polskich lat 80-tych z avant i sophisti, progrock ze Stereolabowym odlotem, disco czy Krautrockiem, wyłaniają specyficzny i niepodrabialny charakter muzyki Rycerzyków, która nie próbuje na siłę wpisywać się w żaden konkretny nurt.

Zespół występował na takich festiwalach jak m.in. OFF Festival w Katowicach, Monkey Week w hiszpańskiej Sewilli, Spring Break w Poznaniu.

W 2019 roku krakowski skład został wyłoniony przez europejską sieć showcase’ów INES jako jeden ze stu ciekawych młodych zespołów z Europy (INES Talent 2019).

Rycerzyki mają na koncie koncerty klubowe m.in. w Berlinie oraz Pradze. Występowały w ramach supportu u boku kanadyjskiego zespołu TOPS, Gaby Kulki, Pustek czy Mikromusic.

Trzeci album Rycerzyków pt. “Zniknij na zawsze” ukazał się 27 sierpnia 2021 roku nakładem Thin Man Records. Nowe wydawnictwo Rycerzyków jest owocem zabawy elektronicznymi retro brzmieniami zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku jak i uroczą plastikowo-tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio. Złożone, wielowarstwowe i zróżnicowane kompozycje mają wspólny mianownik w postaci wyrazistych linii wokalnych wysuniętych zdecydowanie na pierwszy plan.

Bilety: 20 PLN przedsprzedaż / 30 PLN w dniu koncertu. Dostępne TUTAJ

* zakup biletu jest zgodny z akceptacją regulaminu wydarzenia.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku.

Rycerzyki znajdziecie na FB, IG.

Płytę „Zniknij na zawsze” na CD oraz winylu znajdziecie tutaj.

#ZameldujSięwRecepcji!

Tagi: