17.10.2020 Sobota

Tektura i papier: „Projekty rzeczy codziennych” – artystyczne warsztaty rodzinne

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 17.10.2020
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Katarzyna Bury, fot. Marcin Szczygieł

Katarzyna Bury, fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
październik 17, 2020@11:00 am – 3:15 pm
2020-10-17T11:00:00+02:00
2020-10-17T15:15:00+02:00

W sobotnie przedpołudnie najmłodsi goście Barbary i ich rodziny poznają niezwykłe historie dobrze znanych przedmiotów codziennego użytku. Mali designerzy i projektanci, korzystając z papieru i tektury, stworzą modele futurystycznych kolekcji mebli, a nawet zaprojektują bardzo potrzebne przedmioty, które… jeszcze nie istnieją. Prowadząca zajęcia, Kasia Bury, zapowiada fantastyczną przygodę i mnóstwo kreatywnej zabawy.

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku:

Zapisy na poszczególne warsztaty rozpoczynają się w sobotę poprzedzającą spotkanie o 12:00 na stronie: www.strefakultury.pl/zapisy-barbara. Wstęp bezpłatny.

Z uwagi na aktualne wymogi sanitarne spotkania warsztatowe będą odbywały się przy stolikach z zachowaniem bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami zajęć. Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej podczas warsztatów, czyli zabranie i noszenie maseczki.

O cyklu:

W sobotnie przedpołudnia będziemy inspirować się sztuką, działać wielkoformatowo, konstruować z tektury i papieru. W ramach jesiennego semestru stworzymy układankę w rozmiarze XXL, sprawdzimy co słychać w przestrzeni kosmicznej i opatentujemy kilka nowych wynalazków. Zerkniemy na świat przez pryzmat odbicia w jesiennych kałużach oraz przygotujemy grudniowe niespodzianki dla dziadków, babć i ulubionych cioć. Jeśli razem z dziećmi lubicie malować, budować, eksperymentować oraz współtworzyć – to wydarzenie jest dla was.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury / Tekturowo — psycholog, pedagog, animator kultury. Prowadzi wielkoformatowe zajęcia artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury, kolekcjonuje książki obrazkowe > www.tekturowo.wordpress.com.

Terminy warsztatów:

17.10 | Projekty rzeczy codziennych | zapisy od 10.10
21.11 | Podskoki w kaloszach | zapisy od 14.11
12.12 | Zimowy kadr 3D | zapisy od 5.12

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej