3.07.2022 Niedziela

Data: 3.07.2022
Cena biletu: 15 zł - ulgowy
20 zł - normalny
Miejsce wydarzenia: Ostrów Tumski, pl. Kościelny 1, Kolegiata Św. Krzyża i Św. Bartłomieja
lipiec 3, 2022@7:00 pm – 9:00 pm
2022-07-03T19:00:00+02:00
2022-07-03T21:00:00+02:00

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów.

Wrocławski festiwal to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków: najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami. Podczas XXIX edycji festiwalu usłyszeć będzie można koncerty odbywające się w niedzielne, wakacyjne wieczory w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Koncert 3 lipca:

Wratislavia Trumpet Consort

Grupa Wratislavia Trumpet Consort składa się z utalentowanych trębaczy młodego pokolenia, absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pomysłodawcą tego projektu oraz liderem i kierownikiem muzycznym zespołu jest prof. Igor Cecocho. Repertuar zespołu złożony jest z utworów różnych epok i stylów. Specjalność zespołu stanowi muzyka przestrzenna. Dodatkową atrakcją zespołu jest wykorzystanie całego przekroju instrumentarium łącznie z instrumentami historycznymi z epoki baroku. Zespół Wratislavia Trumpet Consort koncertował na wielu Międzynarodowych Festiwalach organowych i muzyki kameralnej.

Andrzej Chorosiński organy

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku. Nagrał ponad 20 płyt, a wydawnictwo zarejestrowane w Bazylice w Licheniu w 2003 roku pokryło się podwójną platyną. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (którego w latach 1993-1999 był rektorem), Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Program:

B. Britten (1913-1976) – Fanfare for St. Edmundsbury

C. Franck (1822-1890)– Chorał a-moll

A. Panufnik (1914-1991) Vision I z Sinfonii Sacra (opr. S. Cichor)

E. Morales (ur. 1966 r.) – Within Sacred Walls

K. Grzeszczak (ur. 1965 r.) – Jesienne Dopowiedzenia