30.08.2021 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Ruszamy z naborem, smakujemy świat i tworzymy lalki mocy

To już za moment – w środę ruszamy z ostatnim w tym roku naborem do Mikrograntów! Jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to dołączcie do wtorkowego spotkania informacyjnego lub warsztatów w czwartek! Ale nabór, to nie jedyne wydarzenie na koniec wakacji. Zajrzyjcie obok i sprawdźcie, co jeszcze dzieje się w Mikrograntach!

W środę rusza nabór!

Ostatni w tym roku naboru do Mikrograntów startuje się w środę, 1 września! Przez dwa tygodnie czekać będziemy na wasze pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą na terenie Wrocławia!

Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was też propozycję spotkań informacyjnych – w zeszłym tygodniu widzieliśmy się online (nagrania dostępne są TUTAJ), a już jutro, 31 sierpnia zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie informacyjne „na żywo”!

Jeśli macie pytania związane z programem, brakuje Wam pewności, czy udział jest na pewno dla Was to dołączcie do nas w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Od godziny 17:30 opowiemy o szczegółach każdej z mikrograntowych ścieżek.

Więcej o naborze TUTAJ

Rozsmakuj się w Psim Polu

A w czwartek ruszamy w podróż dookoła świata! Wszystko dzięki projektowi „Rozsmakuj się w Psim Polu”, czyli ośmiu spotkaniom podróżniczo-kulinarnym, podczas których poznamy przepyszne dania kuchni z różnych części globu.

Jakie potrawy będziemy przygotowywać? M.in. wyśmienity street food rodem z Tajlandii, czyli pad thai, japońską przekąskę onigiri i meksykańskie tacos. Kulinarne podróże zaczniemy jednak nieco bliżej, od poznania przepisu na perfekcyjną sałatkę śledziową!

Pierwsze zajęcia odbędą się 2 września w Starej Piekarni (ul. Bolesława Krzywoustego 310a) – zapisać możecie się przez formularz dostępny TUTAJ. Tydzień później (w tym samym miejscu) zapoznamy się bliżej z kuchnią Bliskiego Wschodu i nauczymy się, jak odpowiednio przegotować falafel.

Czwartek na sportowo

W czwartek kontynuować będziemy też spotkania w ramach projektu „Od wykluczenia i stagnacji do sportu i rekreacji”. Celem plenerowych aktywności zaproponowanych przez Pana Marka Wilczyńskiego jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnością wzroku, aktywnego udziału w sportowych wydarzeniach.

O 10:00 wyruszymy na spływ kajakowy wrocławskimi rzekami – spotkanie rozpoczniemy i zakończymy w siedzibie Odra Centrum znajdującej się przy Wybrzeżu Juliusza Słowackiego 5B.  Spływ będzie dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, zapraszamy wraz z asystentami – więcej informacji pod podanymi poniżej adresem mailowym oraz numerem telefonu. Po zakończeniu wyprawy zwiedzimy też znajdujące się na rzece Odra Centrum!

A o godzinie 14:00 przeniesiemy się na Wzgórze Słowiańskie, gdzie pod czujnym okiem trenera Marcina Minkiny poznamy kilka prostych sposobów na zachowanie dobrej formy fizycznej! Trenować będziemy przy znajdującej się tam siłowni plenerowej.

Na spotkania obowiązują zapisy mailowe: wroclaw71@o2.pl lub telefoniczne: 513 328 854.

Więcej informacji TUTAJ

Dowiedz się, jak dobrze opisać projekt

Dzień po uruchomieniu wrześniowego naboru Mikrograntów połączymy się z Wami na specjalnych warsztatach pisania projektów!

Na wstępie przypomnimy zasady programu, przedyskutujemy przykładowe działania, ale przede wszystkim wspólnie przejdziemy przez wniosek omawiając go na podstawie realizowanych z nami projektów. Szczegółowo omówimy każdą z rubryk w formularzu, skupiając się na najważniejszych informacjach, które pozwolą na jasne przedstawienie idei Waszego pomysłu! Oczywiście będziemy czekać też na Wasze pytania, podyskutujemy o Waszych wątpliwościach, skonsultujemy pomysły.

Warsztaty odbędą się 2 września o godzinie 17:30 online – link otrzymacie po mailowym zgłoszeniu chęci udziału na adres: mikrogranty@strefakultury.pl

Artystycznie na Karłowicach

W Mikrograntach sporo zadzieje się również w przyszłym tygodniu! 11 września czeka nas pierwsze spotkanie z grupą Rooftop Art Studio, która przygotowała dla mieszkańców i mieszkanek osiedla cykl artystycznych warsztatów i spotkań „Nieśmiertelna Sztuka – kapsuła czasu na Karłowicach”.

Na dobry początek (11 września, g. 10:00) zaopatrzeni w niezbędne przybory odkrywać będziemy sekrety technik malarskich i rysunkowych podczas serii zajęć plastycznych na skwerze Władysława Bełzy. Dzień później (12.09, g. 10:00), w tym samym miejscu zapoznamy się z polską i zagraniczną sztuką współczesną! Omówimy najnowsze trendy, odkryjemy najciekawsze i najlepsze przykłady prac z całego świata, a także postaramy się poznać przesłania i inspiracje stojące za dziełami, motywacje ich twórców i twórczyń.

Na poszczególne warsztaty zapisujcie się mailowo: niesmiertelnasztuka@gmail.comRegulamin spotkań dostępny jest TUTAJ

Stwórz słowiańską lalkę mocy

W następny weekend spotkacie nas też na Przedmieściu Oławskim, gdzie rozpoczniemy rodzinne spotkania w projekcie „Zrób lalkę – stwórz bajkę”!

Pod czujnym okiem prowadzącej będziemy tworzyć lalki zgodnie z ludową tradycją – ręcznie i z naturalnych materiałów, bez przeszyć i użycia ostrych przedmiotów, korzystając jedynie z owijania i zawiązywania tkaniny. Poznamy też ciekawostki i historie związane z kulturą słowiańską i mitologicznymi postaciami. Inspiracją będą dla nas też puszczane w trakcie zajęć nagrania autorskich bajek i piosenek ludowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 września o godzinie 13:00 w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13) – wspólnie tworzyć będziemy lalki inspirowane słynną Babą Jagą! Podczas wszystkich warsztatów dzieci zostają pod opieką rodziców/opiekunów. Obowiązują zapisy przez email: ludabezusko@gmail.com